VIDEO: Osudové chyby. 3 góly, které Laštůvkovi ve Slavii zlomily vaz

Měl být náhradou za Jiřího Pavlenku, jenže Janu Laštůvkovi se slávistické angažmá nepovedlo. V Edenu „vyrobil“ několik hrubek a po půl roce si balí kufry. Na jaře bude hájit branku ostravského Baníku.

JAn Laštůvka Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg
Jan Laštůvka skončil ve Slavii. Angažmá v Edenu mu nevyšlo, nepomohly mu ani hloupé góly v důležitých zápasech. (Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia)

Pětatřicetiletý Laštůvka přicházel do Slavie z Karviné s vizitkou nejlepšího gólmana soutěže. Jenže v Edenu nepřesvědčil, naopak několikrát chyboval v nesmírně důležitých zápasech. Na tři hrubky, které mu zřejmě zlomily vaz, se podívejte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Borisov – Slavia

Slavia ve třetím předkole Evropské ligy vyfasovala Borisov, který doma porazila 1:0. Jenže v odvetě začal lépe běloruský tým, který se dostal do vedení už v šesté minutě. Nejprve chybovali Ngadeu a Rotaň, pak zaváhal Deli a dobře se nezachoval ani Laštůvka.

Sešívaní sice prohráli 1:2, gól z běloruský půdy jim však stačil k postupu do play-off.

Pokračování 3 / 4

Plzeň – Slavia

Pokud Slavia chtěla zdramatizovat boj o titul, musela uspět v Plzni. To se však nepovedlo a Viktorka navýšila náskok v čele už na 13 bodů. Jedinou branku utkání dal v 79. minutě Daniel Kolář, na jehož ránu Laštůvka vůbec nereagoval. „Ale z pozice, ve které jsem stál, jsem balon neviděl a nemohl jsem nic dělat,“ hájil se.

 

Pokračování 4 / 4

Slavia – Astana

Postup do Ligy mistrů nevyšel, titul je také v nedohlednu, a tak Slavia chtěla postoupit alespoň do jarní fáze Evropské ligy. Stačilo jediné – v posledním utkání nepohrát s Astanou. Jenže v závěru první půle Laštůvka „vyrobil“ kiks, který hosté potrestali a vedení už nepustili. Zato Slavia v Evropě dohrála.

Doporučujeme

Články odjinud