VIDEO: O čem se mluví? 5 zásadních momentů úvodního kola HET ligy

První kolo nového ročníku fotbalové HET ligy je minulostí. Největším překvapením je ztráta Sparty, která v malém pražském derby remizovala s Bohemians 1905. Došlo však i na další zajímavé momenty.

Tomáš Rosický Ben Chaim Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg
Tomáš Rosický je zpět, k výhře ale nepomohl. (Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia)

Přestupové novinky z táborů Sparty a Slavie značily jediné – letošní ligový ročník rozhodně nebude nuda, naopak by mohl být atraktivnější, než kdykoliv dřív. Co ukázalo první kolo? Děly se zajímavé věci, avšak nejen v Praze, ale i na dalších stadionech. Pět zásadních momentů úvodního kola najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Rosický je zpět

Když se Rosický v přípravě znovu zranil, fanoušci Sparty se báli, že se ho už nedočkají. Bývalý reprezentační kapitán se ale vrátil na scénu a v 70. minutě vystřídal Tala Ben Chaima. Na Letné zavládla velká euforie…

 

Pokračování 3 / 6

Rozjetý Krmenčík

Plzeň zničila Duklu a vyhrála 4:0. Nejlepší hráč zápasu? Michael Krmenčík. Jeden gól dal, u dalších dvou měl prsty. Taky zkusil nafilmovat penaltu, ale jakmile mu došlo, co udělal, tak se omluvil. Bylo však pozdě, žluté kartě se nevyhnul.

 

Pokračování 4 / 6

Barošův návrat

Milan Baroš = Baník. Tato rovnice po dvou letech znovu platí a bývalý reprezentační útočník se ve staronovém působišti uvedl skvěle. Na hřiště přišel v průběhu druhé půle, stačilo mu však jen několik minut a Baník díky němu vedl v Brně 2:1. Ostrava přidala v závěru ještě jednu trefu a na prvoligovou mapu se vrátila výhrou.

 

Pokračování 5 / 6

Chybná penalta Slavie

Slavia porazila Teplice 1:0. O jedinou branku domácích se postaral v deváté minutě Halil Altintop, který proměnil pokutový kop. Ten však nebyl nařízen správně…

 

Pokračování 6 / 6

Dúbravkova chyba

Letní posila z Liberce dostala přednost před Tomášem Koubkem. Slovenský reprezentant ale nepůsobil jistě už v Bělehradě a na jeho vrub šel také vyrovnávací gól s Bohamians 1905. Gólman Sparty pouze vyrazil střelu Dostála a Šmíd dorazil míč do sítě. Příště už zřejmě dostane šanci Koubek.

 

Doporučujeme

Články odjinud