Fotbalová Karviná přezimovala na předposledním místě Fortuna ligy. S tím se ale na jaře nebude chtít spokojit, a tak přivedla několik nových zahraničních posil. Jednou z nich je Christian Kouakou z Pobřeží slonoviny.
Slovenský trenér Karviné Norbert Hrnčář během zimy přivedl několik svých krajanů. Do slezského klubu však dorazil také sedmadvacetiletý útočník Kouakou, který naposledy hrával za francouzské Caen.
Karviná potřebuje na jaře zabrat, aby se vyhnula sestupu, a právě Kouakou by ji mohl vytáhnout vzhůru. V nejvyšší francouzské lize odehrál 25 zápasů, ve druhé nejvyšší soutěži si připsal 122 startů a dal v nich 33 branek.
Jeden z gólů v nejvyšší francouzské lize vstřelil i Monaku. Gól to byl opravdu výstavní a oslava jakbysmet. Pokud toto předvede i ve Fortuna lize, tak se máme na co těšit.
Foto: Profimedia.cz