VIDEO: Nezapomenutelné! Podívejte se na 3 geniální góly Karla Poborského

VIDEO: Nezapomenutelné! Podívejte se na 3 geniální góly Karla Poborského

Před třemi týdny oslavil Karel Poborský 46. narozeniny. Druhý nejlepší hráč v počtu reprezentačních startů ukončil aktivní kariéru v roce 2007. Na některé jeho branky se ale dodnes vzpomíná s respektem.

Rodák z Jindřichova Hradce prožil úspěšnou kariéru. Přes České Budějovice a Žižkov se dostal Karel Poborský do pražské Slavie, zahrál si semifinále Poháru UEFA a po roce odešel do fotbalového svatostánku Manchesteru United na Old Trafford.

Stal se jediným českým fotbalistou, který si kdy zahrál v dresu Red Devils a získal titul v Premier League. Na jeho místo se ale začal tlačit tehdy ještě mladík David Beckham a Poborský se rozhodl odejít.

Z Anglie se přesunul do lisabonské Benfiky, kde prožil slavné časy. Rok a půl také působil v Laziu Řím, odkud se v roce 2002 vrátil domů.

Místo Slavie však oblékl dres Sparty. Na Letné se mu dařilo, vedl mužstvo v Lize mistrů, po úspěšných letech se ale nepohodl s vedením a zamířil do Českých Budějovic, kde ukončil kariéru.

V národním týmu nasbíral 118 startů, hrál na třech evropských a jednom světovém šampionátu. Výčet jeho úspěchů je přepestrý. Bohatá je také sbírka jeho krásných gólů. Tři nejgeniálnější trefy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Reprezentace - Dloubák na Euru 1996

Při vzpomínce na Karla Poborského se každému ihned vybaví jeho pověstný dloubák ze čtvrtfinále mistrovství Evropy v Anglii. Češi díky tomuto gólu favorizovaného soupeře porazili 1:0 a postoupili do semifinálové bitvy s Francií.

Pokračování 3 / 4

Benfica Lisabon – Sólo ala Maradona

Po odchodu z Manchesteru United hrál Poborský v Benfice Lisabon. Portugalský klub za něj tehdy zaplatil 167 milionů korun, které se mu rozhodně vyplatily. Tamní liga českému fotbalistovi náramně vyhovovala a svými parádičkami bavil nejen sebe, ale i tribuny, které ho milovaly.

V Benfice hrál čtyři roky. Nejslavnější okamžik však zažil už v první sezoně v zápase s Bragou. Jeho sólo přes celé hřiště fanoušci portugalského klubu přirovnali k Diegu Maradonovi.

Pokračování 4 / 4

Slavia Praha – Paráda ve čtvrtfinále Poháru UEFA s AS Řím

Na začátku března roku 1996 Slávisté na Strahově v Poháru UEFA přivítali slavné AS Řím. Italský celek přijel jako favorit, ale odjel s porážkou.

Domácí otevřeli skóre zásluhou krásného přímého kopu, který zahrával Poborský. Slavia vyhrála 2:0, v odvetě postoupila po prodloužení a dostala se až do semifinále soutěže, v němž už ale nestačila na francouzské Bordeaux.

Doporučujeme

Články odjinud