VIDEO: Neuznaný gól i čtyři (ne)penalty. Sparťané bouřili, ve šlágru to vřelo!

Plzeňská Viktorka zdolala Spartu a vyhrála i desátý zápas v letošní sezoně. Ovšem kdo zápas viděl, tak musí uznat, že na straně Vrbovy party stálo i sportovní štěstíčko. Domácí si totiž vypracovali spoustu šancí a dokonce dali i gól. Ten však neplatil.

Ondřej Zahustel Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpg
Ondřej Zahustel se dožadoval dvou pokutových kopů. Pokaždé marně. (Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia)

Viktorka vyhrála díky brance Daniela Koláře. Hosté měli i další šance, více příležitostí si ale vypracovala Sparta. Letenští zaměstnávali obranu západočeského celku a několikrát vášnivě diskutovali i s rozhodčím. Sparťané se třikrát marně dožadovali odpískání pokutového kopu a jeden gól jim zhatil offside. Všechny sporné momenty, které v neděli večer rozpoutaly emoce, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Havel skončil v krvi

Plzeňský Milan Havel šel ve vápně Sparty do souboje s Ondřejem Zahustelem, který ho tvrdě setřelil loktem. Hostující bek skončil v krvi, domácí hráč ale vyvázl bez postihu. Přitom se jednalo o zákrok na penaltu.

 

Pokračování 3 / 6

Místo penalty gól Plzně

Stav byl ještě 0:0, když se aktivní Ondřej Zahustel dostal do vápna a hledal někoho ze spoluhráčů. Jenže trefil do ruky Jana Kopice a míč skončil v rohu. Domácí obránce chtěl penaltu, místo toho ale za pár okamžiků udeřil na druhé straně Daniel Kolář.

 

Pokračování 4 / 6

Krmenčík vs. Zahustel

Další sporný moment. Blížil se konec první půle, když došlo k souboji Michaela Krmenčíka s Ondřejem Zahustelem. Ne však před brankou Sparty, ale u té plzeňské. Hostující útočník přistrčil domácího beka, který se dožadoval penalty. Marně.

 

Pokračování 5 / 6

Ben Chaimův offside

Sparta rozjížděla závěrečný nápor. Akce začala u Tomáše Rosického, který vyslal Václava Kadlece, jenž krásnou střelou trefil tyč. Z dorážky skóroval Tal Ben Chaim a v domácím táboru vypukla euforie. Tu však zhatil těsný offside.

 

Pokračování 6 / 6

Penalta, nebo roh?

Do konce zápasu zbývaly necelé tři minuty. Domácí zahrávali přímý kop, který odvrátil na roh Marek Bakoš. Sparťané viděli ruku a chtěli penaltu, ale nedočkali se. Pískat se však zřejmě mělo.

 

Doporučujeme

Články odjinud