Vítkovické hokejisty dělí poslední krok od postupu do čtvrtfinálové série extraligového play-off. V domácím dvojutkání porazili Plzeň a v sérii vedou už 2:0. Patrik Zdráhal navíc vytvořil nový rekord vyřazovací části.
Patrik Zdráhal (vpravo) je novým držitelem extraligového rekordu. (Ilustrační foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia)

Vítkovičtí hokejisté dosud drží rekord nejdelšího play-off. V roce 2013, v zápase pátého předkola v Českých Budějovicích, udeřil Peter Húževka až ve třetím prodloužení. Časomíra tehdy ukazovala čas 113:51. Vítkovický brankář Filip Šindelář pochytal neuvěřitelných 84 střel, jeho protějšek Jakub Kovář si připsal 55 zákroků.

Hokejisté ostravského klubu teď mají i nový rekord: nejrychlejší gól v play-off. V úterním zápase s Plzní prohrávali už 0:2, ve třetí třetině ale srovnali skóre a v prodloužení rozhodli o svém triumfu. Vítěznou branku vstřelil jednadvacetiletý útočník Patrik Zdráhal, který skóroval hned z první akce po vhazování.

Opory na odchodu. 5 hráčů, kteří po sezoně mohou opustit Zlín

Ondřej Roman uspěl na buly, Marek Hrbas nahodil kotouč na brankáře Matěje Machovského, který ho neudržel a následně Zdráhal udeřil. Prodloužení tak skončilo po pouhých devíti vteřinách.

Dosavadním rekordem play-off byla trefa vsetínského Rostislava Vlacha, který v roce 1995 skóroval po 18 vteřinách hry.