VIDEO: Krásná rána z dálky i parádní přímák. Podívejte se, jak pálí Stanciu

Sparta během posledního roku přivedla dvouciferný počet zahraničních posil. Zatímco některé z nich už jsou z Letné pryč, Nicolae Stanciu se rozehrává k parádním výkonům. V devíti ligových zápasech dal už pět branek.

Nicolae Stanciu SParta Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg
Devět zápasů a šest gólů. Nicolae Stanciu je v ráži. (Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia)

Sparta Stanciua koupila za téměř sto milionů korun a udělala z něj nejdražší ligovou posilu všech dob. Tato investice se však vyplácí, čtyřiadvacetiletý rumunský záložník je klíčovým hráčem týmu a s pěti góly i jeho nejlepším jarním střelcem. Všechny jeho vydařené trefy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Sparta – Liberec

Stanciu měl raketový úvod. Z prvního jarního zápasu proti Liberci neuběhlo ani pět minut, když rumunský záložník napřáhl zpoza šestnáctky a krásně otevřel skóre. Letenští vyhráli 2:0.

 

Pokračování 3 / 5

Sparta – Slavia

V derby se Stanciu trefil dokonce dvakrát. Popré udeřil na začátku 12. minuty, kdy střelou z úhlu nachytal gólmana Koláře. Druhý gól si schoval na konec prvního poločasu. Slávistická obrana mu nechala spoustu prostoru, čehož Stanciu využil a střelou na přední tyč zvyšoval už na 3:0. „Sešívaní“ však ve druhé půli zabrali a vyrovnali na 3:3.

 

Pokračování 4 / 5

Teplice – Sparta

Gólovou formu potvrdil i po derby a byl jediným střelcem Sparty v Teplicích. Na Stínadlech skóroval ve 40. minutě - míč dotlačil do branky natřikrát. Domácí však ve druhém poločase srovnali.

 

Pokračování 5 / 5

Sparta – Jablonec

Dosud poslední gól dal Stanciu v pátečním duelu s Jabloncem, ve kterém ukázal, že umí parádně zahrávat standardní situace. Po půlhodině hry se krásně trefil přes zeď a otevřel skóre zápasu, který Sparta vyhrála 2:0.

 

Doporučujeme

Články odjinud