VIDEO: Když teče krev a praskají kosti. Podívejte se na 9 děsivých ragbyových zranění

Ragby je hodně tvrdý sport. Stejně jako v hokeji nebo ve fotbale jsou na hřišti stále rychlejší a silnější hráči a protože je to sport kontaktní, přibývá vážných zranění. I proto se čas od času ozývají hlasy, volající po reformě.

Následujících devět videosekvencí dokazuje, že by možná pár kosmetických úprav v ragbyových pravidlech nemuselo být na škodu. Záběry nejsou určeny pro slabé povahy, ale pokud máte pevné nervy a silný žaludek, můžete se podívat, jak také mohou hráči na hřišti skončit.

Pokračování 2 / 10

Piri Weepu

Hvězda All Blacks Piri Weepu utrpěla ošklivou zlomeninu nohy v utkání Wellington – Taranaki v říjnu roku 2010. Chirurgové mu dali zlomený kotník do kupy šesti šrouby a speciální kovovou destičkou. Hráč se po zotavení vrátil k profesionální kariéře.

Pokračování 3 / 10

Michael Bani

Nebezpečné, a stále častější, jsou v ragby úrazy krční páteře. Povídat by o tom mohl Australan Michael Bani, který po střetu s protihráčem zůstal bezvládně ležet na zemi v dubnu roku 2008. Rentgen naštěstí neodhalil žádnou zlomeninu. 

Pokračování 4 / 10

Cameron Ciraldo

Zlomeninou lýtkové kosti a zmrzačením kotníku skončil zápas v březnu roku 2009 pro Camerona Ciralda. Dodnes je toto zranění považováno za jedno z nejhorších ve sportovních dějinách. Ani ne 24 hodin po úrazu se hráč zúčastnil na invalidním vozíku pohřbu své babičky. Smutné životní období...

Pokračování 5 / 10

Kelly Brown

Smůla skotského ragbisty Kellyho Browna spočívala v tom, že měl v okamžiku, kdy se proti němu hrnul protihráč Matt Banahan, hlavu na nesprávném místě… 

Pokračování 6 / 10

Jonathan Thurston

V roce 2011 se v utkání výběrů Nového Jižního Walesu a Queenslandu srazil Jonathan Thurston s protihráčem, který mu úplně obrátil nohu v koleni. I když situace vypadala hrůzostrašně, nedošlo k žádnému vážnému zranění a po relativně krátké rekonvalescenci mohl australský ragbista opět pobíhat po hřišti.

Pokračování 7 / 10

Lewis Moody

I přes trvalé poškození zraku, které utrpěl v říjnu roku 2010, pokračoval Angličan Lewis Moody v ragbyové kariéře. Po kopu protihráče má poškozenou sítnici levého, v jeho případě slabšího, oka. Čtyřiadvacet hodin na něj vůbec neviděl. 

Pokračování 8 / 10

Morgan Stoddart

V utkání Walesu proti Anglii utrpěl velšský hráč Morgan Stoddart těžkou zlomeninu levé nohy, kterou mu museli dát do pořádku chirurgové. „Dělávali jsme si z Morgana kvůli jeho častým zraněním občas legraci, že je jako ze skla, ale tohle bylo hrůzostrašné,“ řekl na adresu nešťastníka trenér Walesu Warren Galand. 

Pokračování 9 / 10

Beau Robinson

Ruku zkroucenou jako preclík od zručného pekaře měl v květnu roku 2011 Australan Beau Robinson. Doktoři mu museli odstraňovat úlomky kosti z poškozeného loketního kloubu, ale na hřiště se vrátil v neuvěřitelně krátkém čase – za pouhé čtyři týdny…

Pokračování 10 / 10

Drew Mitchell

V dubnu roku 2010 se Novozélanďan Drew Mitchell srazil s protihráčem Scottem Higginbothamem, vykloubil si kotník, zlomil nohu a chirurgové měli o práci postaráno.

Doporučujeme

Články odjinud