VIDEO: Jak udělat z diváka pitomce. 9 filmů, v nichž najdete sportovní scény hloupé tak, až to skoro bolí

Filmoví režiséři si asi myslí, že jsou diváci úplní pitomci. Když člověk vidí, jak prcek Tom Cruise vyskakuje ve filmu Top Gun dva metry do vzduchu a smečuje přes volejbalovou síť, musí jen nevěřícně kroutit hlavou a často si možná pomyslí, zda „rejža“ vůbec někdy viděl na vlastní oči nějaký sport.

Už jsme tady představili 9 nejhloupějších scén v dějinách filmu, ale protože režiséři jsou opravdu snaživí, dá se podobných kousků najít ještě daleko víc. Budeme se držet pravidel, která jsme ctili i minule, to znamená, že nebereme v potaz scény, které jsou záměrně nadsazené – například když se Michael J. Fox mění ve filmu Teen Wolf ve vlkodlaka, který hraje basketbal jako pánbůh.

A ještě pro pořádek – nemusí nutně pocházet z filmů se sportovní tematikou. V následujících kapitolách najdete devět scén, jež jsou tak hloupé, až to skoro bolí. Ale neberte nás smrtelně vážně, raději se zasmějte, jako jsme to dělali při výběru my.

Pokračování 2 / 10

9. Top Gun

Herec Tom Cruise neměří ani 170 centimetrů. A teď si představte tohoto mrňouse, jak hraje volejbal. Ve filmu Top Gun je to „realita.“ Letecký pilot Maverick se stává „hvězdou“ beach volejbalu. Pro natáčení musela být síť minimálně o půl metru níž, než je obvyklé, aby mohla polonahá hollywoodská superstar pořádně zazářit.

Pokračování 3 / 10

8. Útěk z L.A.

Bývalý voják Snake Plisker (Kurt Russell), který je deportován na ostrov L.A. jako zločinec, si tu zahraje pěknou basketbalovou hru o život. Úkol spočívá v tom, že musí nastřílet deset bodů do košů na obou stranách hřiště, přičemž na každý pokus má deset vteřin. Protože nestíhá, každý další pokus míří na cíl z větší vzdálenosti. A hádejte, jak to asi v hollywoodském trháku může dopadnout?

Pokračování 4 / 10

7. Náhradníci

Ne, Keenu Reeves opravdu není hráčem amerického fotbalu. A už vůbec není přesvědčivým quarterbackem.

V rozhodujícím utkání filmu Náhradníci je nutné položit touchdown, aby jeho tým vyhrál (jak jinak) a do konce zbývá jen pár okamžiků (jak jinak). Přichází tedy patetický proslov hlavní hvězdy a jakmile se začne zase hrát, následuje absolutně nerealistická přihrávka přes celou délku hřiště na rozběhnutého hráče, který (jak jinak) zařídí vítězství.

Pokračování 5 / 10

6. Legenda o slavném návratu

Tohle vůbec není špatný film. Právě naopak. Přesto se i tady vyskytne scéna, která má s realitou společného asi tolik jako viróza s podroušeností.

To, co provede Matt Damon s míčkem „zahrabaným“ hluboko v lese, se stává možná jen v nejodvážnějších golfových snech, ale ve skutečnosti to prostě není možné.

Pokračování 6 / 10

5. Šéf

Když v roce 1991 vznikl tento film, bylo hlavnímu hrdinovi – herci Joe Pescimu – 48 let. Při jeho výšce – metr a 62 centimetrů – by asi v basketbalové scéně mezi urostlými a o dvacet let mladšími černochy jen těžko exceloval pod košem způsobem, jakým ho zvěčnil režisér Rod Daniel.

Pokračování 7 / 10

4. Za pomezní čarou

C. Thomas Howell je mladý právník bez jakýchkoli volejbalových zkušeností. Že by to byl nějaký handicap pro plážový volejbal? Možná, ale rozhodně ne ve filmu „Za pomezní čarou.“ Stačí se dát do holportu s vysloužilým profesionálním hráčem a na světě je nejlepší pár široko daleko.

Nejabsurdnější je určitě scéna, kdy Howell vyskočí na smeč a naprosto nepochopitelně předvede otočku kolem své osy – samozřejmě ve zpomaleném záběru. Neexistuje jediný důvod, proč by hráč něco takového prováděl, když se na druhé straně sítě nikdo nesnažil blokovat. Rejža holt asi usoudil, že to vypadá efektně…

Pokračování 8 / 10

3. Náhlá smrt

Přítomnost Jeana-Claude Van Damma v jakémkoli filmu je zárukou, že se budeme dívat na absolutně nerealistické scény. Sledovat, jak neustále tvrdošíjně čelí smrti, je opravdu zábavné. A to ještě pokaždé zvládne zachránit od zkázy nějaké to město, v lepším případně rovnou planetu.

Ve snímku „Náhlá smrt“ ho scénárista pošle zachraňovat plný stadion lidí během hokejového utkání NHL. Van Damme se staví do branky v dresu Pittsburghu Penguins a ejhle – nejenže předvede zákroky hodně Dominika Haška a vychytá týmu vítězství, ale nakonec ještě – jak je jeho dobrým zvykem - nakope padouchům prdel.

Pokračování 9 / 10

2. Skaut

Režisér Michael Ritchie natočil v roce 1994 jeden z nejhorších filmů ze sportovního prostředí, které kdy vznikly. Je v něm tolik pitomostí, že by naplnily spoustu dalších béčkových snímků. Namátkou – vrtulník přistávající na baseballovém hřišti nebo pět homerunů Ozzieho Smithe v play-off.

Pokračování 10 / 10

1. Rocky

„Italský hřebec“ Sylvester Stallone alias Rocky Balboa jako legendární boxerská mlátička mastí své soupeře v nekonečné filmové sérii způsobem, jaký nemá s realitou nic společného. Těžko vybrat jednu scénu, protože každá, ale opravdu každá, je absolutně mimo mísu…

Doporučujeme

Články odjinud