VIDEO: Jak skórují mistři? Toto je šest nejkrásnějších gólů Slavie v sezoně

Mistrovský titul je ve správných rukou. Získala ho Slavia, která se do čela tabulky prostřílela 65 brankami. Některé z nich stály opravdu za to.

Milan Škoda Czech News Center  Rušinová Mária  CNC  Profimedia.jpg
Milan Škoda se stal nejlepším ligovým kanonýrem a zároveň vstřelil jeden z nejkrásnějších gólů Slavie. (Foto: Czech News Center / Rušinová Mária / CNC / Profimedia)

Druhá Plzeň dala o 18 gólů méně. Stejně jako Sparta a Mladá Boleslav. Slavia měla ve svém kádru nejlepšího ligového střelce Milana Škodu, střelecky se blýskl i Muris Mešanovič, který se trefil dvanáctkrát a produktivní byli také Jaromír Zmrhal (7 branek) či Michael Ngadeu Ngadjui (6 gólů). Mezi úspěšné střelce se zapsalo ještě dalších devět hráčů Slavie. Šest nejkrásnějších gólů mistrovského celku najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Jaromír Zmhral, Sparta – Slavia 0:2 (8. kolo)

První gól českého reprezentanta v sezoně stál za to. Jaromír Zmrhal udeřil v derby se Spartou, které zasadil druhý a definitivní úder. Pláchl z poloviny hřiště a přesnou střelou překonal Tomáše Koubka.

 

Pokračování 3 / 7

Milan Škoda, Slavia – Bohemians 1905 1:1 (13. kolo)

Mezi střelci nejkrásnějších branek Slavie nemůže chybět ani elitní ligový kanonýr Milan Škoda. Ten dal jednu ze svých branek v malém derby proti Bohemians 1905, v němž rychle srovnával na 1:1. Jeho rána z otočky stála za to.

 

Pokračování 4 / 7

Michael Ngadeu Ngadjui, Slavia – Mladá Boleslav 2:1 (15. kolo)

Letní posila z Botosami se rozhodně vyplatila. Záložník Michael Ngadeu Ngadjui, který v zimě vyhrál africký šampionát, se vypracoval v jednoho z klíčových hráčů Slavie a k titulu pomohl šesti góly. Ten první dal v utkání 15. kola proti Mladé Boleslavi. A byla to paráda.

 

Pokračování 5 / 7

Milan Škoda, Zlín - Slavia 0:4 (16. kolo)

Milan Škoda ještě jednou. Tentokrát nás zaujala jeho akce a nádherné zakončení v posledním podzimním kole ve Zlíně. Slavia vyhrála v Baťově městě 4:0.

 

Pokračování 6 / 7

Jan Sýkora, Bohemians 1905 – Slavia 1:3 (27. kolo)

Zimní přetahovanou o Jana Sýkoru vyhrála Slavia a v Edenu si mohli mnout ruce. Krajní záložník vlétl do nového angažmá ve velkém stylu a k titulu pomohl i dvěma góly. První dal během demolice Příbrami a znovu se prosadil v 27. kole na půdě Bohemky. Napálil míč zpoza šestnáctky a domácímu gólmanovi nedal sebemenší šanci.

 

Pokračování 7 / 7

Stanislav Tecl, Slavia – Brno 4:0 (30. kolo)

Stanislav Tecl přišel do Edenu v zimě z Jablonce, v novém působišti ale dlouho nenaplňoval předpoklady. Udeřil však v pravou chvíli. V posledním utkání vstřelil dva góly Brnu a dal definitivní pojistku slávistickému titulu. Zejména na jeho druhý gól na 3:0, který padl po krásné kombinaci, se krásně koukalo.

 

Doporučujeme

Články odjinud