VIDEO: Hollywoodské úlety. 8 nejhloupějších sportovních scén v dějinách filmu

Filmoví tvůrci dělají často z diváků hlupáky. Není to jen fenomén historických velkofilmů nebo romantických slaďáků, ale také děl se sportovní tematikou. Občas si člověk říká, jestli režisér vůbec někdy viděl míč, puk nebo boxerské rukavice.

Aby bylo jasno o pravidlech tohoto výběru - nebereme v potaz scény, které jsou záměrně nadsazené. Například když se Michael J. Fox mění ve filmu Teen Wolf ve vlkodlaka, který hraje basketbal jako pánbůh. Z toho samého důvodu se vyhýbáme také ryze komediálním sportovním kouskům. Vybrané scény také nemusí nutně pocházet z filmů se sportovní tematikou.

Zalovili jsme v paměti, ve filmových archivech a na portálu YouTube, našli jsme osm scén, které nemají se sportovní realitou absolutně nic společného a seřadili je od té nejméně po nejvíce uhozenou. Užít si je můžete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 9

8. Karate Kid

To, co provedl šikanovaný otloukánek Danny La Russo ve filmu Karate Kid jednomu z místních tvrdých hochů na kataristickém zápasišti, se ve filmu nazývá „kop jeřába.“ Ve skutečnosti to má daleko prozaičtější pojmenování – pitomost.

Pokračování 3 / 9

7. Zelený svět

Pro mnoho (amatérských) golfistů je film Zelený svět kultovním dílem. Pro mnoho jiných zase naivistickým pokoukáním a pro některé totální blbostí. Scéna, kdy Kevin Kostner neustále zahrává tvrdošíjně úder z jednoho místa na nekonečně vzdálenou jamku, aby ji nakonec přece jen trefil, je evidentně tou nejstupidnější z celého filmu.

Pokračování 4 / 9

6. Program

Program je film z vysokoškolského prostředí, kde se všechno točí kolem univerzitního mužstva amerického fotbalu. Jedna nerealistická scéna střídá druhou a absolutní vrchol přichází (jak jinak) v závěrečném, rozhodujícím utkání, v němž chrabří hrdinové otočí v poslední možné chvíli ztracený zápas ve svůj prospěch. 

Pokračování 5 / 9

5. Kult hákového kříže 

Kultovní snímek Kult hákového kříže o krátkém úseku ze života Dereka Vinyarda nabízí také basketbalové sekvence z vězeňského prostředí. Ale upřímně – věřili byste, že člověk, který za běhu dribluje míčem do výše své hlavy, je schopný zavěsit způsobem, který předvedl herec Edward Northon?

Pokračování 6 / 9

4. Přirozený talent

Roy Hobbs ve filmu Barryho Levinsona byl opravdu velkým baseballovým hráčem, ale je hodně přitažené za vlasy, aby po jeho podařeném odpalu míček ve vzdálenosti 180 metrů roztřískal světlomet na střeše stadionu a ještě rozpoutal pořádný ohňostroj.

Pokračování 7 / 9

3. Gladiátor

Velká část filmů z boxerského prostředí jsou naprosté hovadiny. Většina skutečných boxerských soubojů je nudná, na plátnech kin ale levý hák střídá pravý s takovou rychlostí, že divákovi přechází zrak. Film Gladiátor je v tomto ohledu úděsný. A scéna, kdy trenér vyhodí z ringu svého svěřence proto, že nechce nastoupit proti zraněnému protivníkovi, musí dobře pobavit každého, kdo nebere tuhle slátaninu smrtelně vážně.

Pokračování 8 / 9

2. Formule!

Už jméno hlavního představitele varuje, že film ze sportovního prostředí bude vyšinutý mimo realitu. A přesně tak to je. Sylvester Stallone v roli pilota formule v seriálu CART je svědkem i účastníkem tolika karambolů, že by s nimi v reálném životě vystačilo dvacet závodníků na několik životů. Že jsou havárie většinou k smíchu snad ani netřeba zdůrazňovat. Honička ve formulích v ulicích města už je jen bonbónkem navíc...

Pokračování 9 / 9

1. Poslední skaut

Tento báječný film s Brucem Willisem v hlavní roli degraduje jen několik maličkostí. Především je to scéna z utkání amerického fotbalu. Hraje se téměř za úplné tmy, z nebe padají tuny vody a když potřebuje hráč jménem Cole skórovat, vytáhne pistoli a zastřelí tři obránce. Jakmile dosáhne vytčené mety, skoncuje to i sám se sebou. Nic úděsnějšího snad nemohlo oko diváka vidět.

Doporučujeme

Články odjinud