Ještě deset minut před koncem to bylo 0:0. Stačila jedna povedená akce, jeden gól a Plzeň by rázem byla v čele ligy. Jenže pak udeřil Lukáš Masopust a Slavia se vydala vstříc k titulu.

„Kdyby měl víc klidu, hraje v Premier League nebo bundeslize, má na to veškeré parametry,“ uvedl trenér Slavie Jindřich Trpišovský na adresu Lukáše Masopusta, který v 80. minutě otevřel skóre zápasu s Plzní a s největší pravděpodobností nasměroval sešívané k titulu.

Utajená posila Slavie. Proti Chelsea měl místo Coufala nastoupit Djimsiti

Domácí dlouho dobývali obranu Viktorky marně, nakonec se ale dočkali právě po gólu Masopusta a velkém selhání Davida Limberského, který domácího fotbalistu vůbec nehlídal. Jak se možná klíčová situace celé sezony zrodila? Podívejte se.