VIDEO: Fantom Němec. Prvním hattrickem kariéry vyrovnal extraligový rekord

Tak tohle byla jízda. Brněnská Kometa spláchla na domácím ledě soupeře z Hradce Králové výsledkem 8:0 a v semifinálové sérii se ujala vedení 2:1 na zápasy. Hrdinou utkání se stal brněnský obránce Ondřej Němec, který vstřelil první hattrick v profesionální kariéře.

Ondřej Němec Kometa 2.jpgOndřej Němec hrdinou. Hattrickem sestřelil Hradec Králové. (Foto: Profimedia.cz)

Brněnští bojovali v úvodních dvou zápasech s překážkou jménem Patrik Rybár. Slovenského brankáře ve službách Mountfieldu překonali jen jednou, v neděli na něj ale vyzráli a po dvou třetinách a čtyřech inkasovaných gólech ho vyhnali na střídačku.

Hvězdou zápasu byl mistr světa z roku 2010 Ondřej Němec, který v zápase vstřelil hattrick. Svůj první, a do neděle poslední, zaznamenal ještě v žákovských kategoriích v Třebíči.

Zároveň se stal teprve druhým obráncem v extraligové historii, který dal hattrick během utkání play-off. Vyrovnal tak rekord svého bývalého spoluhráče z Karlových Varů a současného extraligového šéfa Josefa Řezníčka. „Vážně? Tak to mu musím něco napsat. Třeba že mě něco dobrého naučil, aspoň tohle,“ smál se pro iSport.cz.

Němec dal po gólu v každé třetině. Na všechny branky zkušeného beka koukněte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Gól na 1:0

Kometa byla od začátku lepším celkem, vytvořila si tlak, který zužitkovala v osmé minutě. Ondřej Němec se opřel u mantinelu do puku a propálil vše, co mu stálo v cestě. „Vyhráli jsme jeden zápas. Zítra si nikdo nebude pamatovat, jestli to bylo 8:0 nebo 1:0. Pro nás je to vyhraný zápas a tím to končí,“ uvedl.

 

Pokračování 3 / 4

Gól na 3:0

Němcova trefa byla jediným gólem první třetiny. Ve druhém dějství se rychle trefil Martin Erat, pro kterého to byl první gól v play-off, a krátce před polovinou hrací doby zvýšil na 3:0 Němec. Jeho první pokus Rybár ještě zneškodnil, na ten druhý ale neměl nárok…

 

Pokračování 4 / 4

Gól na 8:0

Němec skóre otevřel a sám ho také uzavřel. V 52. minutě zvýšil na konečných 8:0 pro domácí, kteří v utkání využili dvě přesilové hry. Zkušený obránce však skóroval ve vlastním oslabení, během něhož se dostal do samostatného úniku a Ondřeji Kacetlovi nedal sebemenší šanci. „Dneska nám to tam napadalo, což je hlavně pro nás dobré, ale stejně bych to nijak nepřeceňoval,“ dodal.

 

Doporučujeme

Články odjinud