Hráči Chelsea nastupovali do pondělní dohrávky 37. kola Premier Legaue jako noví angličtí šampioni. Na hřišti West Bromu se však jako mistři moc nepředvedli. Prohráli 0:3, a to i kvůli tomu, že hráli od 29. minuty v deseti po vyloučení Cesca Fabregase.

Že fotbalisté Chelsea začali s oslavami mistrovského titulu ještě před koncem ligového ročníku, ukázal už úvod pondělního střetnutí na hřišti West Bromu. Domácí vedli od deváté minuty po brance Saida Berahina a stejný borec měl šanci skórovat v 26. minutě, ale míč mu v dobré pozici utekl.

Jen o pár chvil později se v pokutovém území West Bromu strhla mela, ve které se pošťuchovalo několik domácích fotbalistů s Diegem Costou. Rozhodčí Mike Jones ukázal hostujícímu útočníkovi žlutou kartu, vzápětí však sahal po červené. Vysloužil si ji Cesc Fabregas, který z druhé strany šestnáctky nakopl prudce míč a trefil jím přesně do hlavy Chrise Brunta.

Po zápase se sudí dočkal kritiky od trenéra Chelsea Josého Mourinha. „Nešlo o nic agresivního. Jako jeden z nejlepších rozhodčích v Premier League měl situaci řešit spíše domluvou,“ řekl portugalský stratég pro televizi Sky Sports.

Naopak na obranu kolegy vystoupil jeden z nejlepších a nejuznávanějších arbitrů minulosti - Graham Poll. „Proboha, jak může profesionální fotbalista udělat takovou pitomost? Rozhodčí byli během sezony mnohokrát oprávněně kritizováni za některé verdikty, ale v tomto případě udělal Mike Jones jedinou správnou věc, jako mohl udělat. Vyloučení Fabregase bylo naprosto oprávněné.“

V podobném duchu mluvil i bývalý skvělý hráč a legenda Manchesteru United Gary Neville, který pracuje jako komentátor pro televizi Sky Sports. Fabregase přijde jeho stupidita draho. Nezahraje si v posledním utkání sezony a Chelsea bude chybět i v prvních dvou ligových zápasech příštího ročníku Premier League.