VIDEO: Cirkus! Podívejte se, jak rozhodčí připravil Piráty i Oceláře o jasné góly

Čtvrtfinálová série mezi Třincem a Chomutovem nabízí vše, co zápasy play-off vyžadují: dramatickou podívanou, nečekanou zápletku, emoce, ale bohužel také chyby rozhodčích. Ti výrazně ovlivnili pondělní partii na ledě Pirátů.

Chomutov Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg
Piráti slaví, v sérii vedou 3:1. Čtvrtfinále s Oceláři však budí emoce. (Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia)

„Já nic hodnotit nebudu, protože bych se nedoplatil. Po tom závěru, po tom, co se tady událo... Ať si každý udělá obrázek sám. Díky, nashledanou,“ uvedl pro Sport.cz trenér Ocelářů Vladimír Kýhos. Poté opustil tiskovou konferenci. 

Chomutov vyhrál čtvrtý zápas série 2:1 v prodloužení a vybojoval si mečboly. Už ve středu může rozhodnout o postupu do semifinále.

„Chápu, že jsou asi zvyklí asi na trochu něco jiného. Ale každý to vidí ve svých očích, tím spíš když prohrajete,“ kontroval kouč domácích Vladimír Růžička. Je však pravdou, že rozhodčí pondělní utkání těžce nezvládli. Jak na straně Pirátů, tak i směrem k Ocelářům. Tři (ne)gólové momenty, po nichž výrazně vzplály emoce, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Regulérní gól? Sudí pískl brzy

K prodloužení vůbec nemuselo dojít. Jedenáct minut před koncem základní hrací doby totiž kotouč propadl za třineckého gólmana Petera Hamerlíka, rozhodčí ale celou situaci vyhodnotil jinak a pískl brzy. Posuďte sami, zda (ne)udělal správně…

 

Pokračování 3 / 4

Příliš mnoho hráčů na ledě. Nebo ne?

Tato akce mohla mít pro Oceláře fatální následky. Domácí se hnali v prodloužení v přečíslení tři na dva, jenže rozhodčí akci zastavil. Třinec hrál v šesti. Nebo ne? Žádný trest totiž nepadl, prý se jednalo „jen“ o upísknutí…

 

Pokračování 4 / 4

Rákos skóroval, Petružálek blokoval

V 80. minutě rozhodli o vítězství domácí Piráti, zápas ale mohl skončit ještě o pár minut dříve. V prodloužení se totiž prosadili taky Oceláři. V čase 66:31 propálil Jána Laca Daniel Rákos, rozhodčí ale jeho branku neuznal. Důvod? Postavení Jakuba Petružálka v brankovišti. Bylo to však hodně sporné.

„Slyšel jsem hvizd rozhodčího, spíš jsem si myslel, že pískal kvůli tomu, že nevěděl, jestli puk přešel brankovou čáru. Říkal jsem si, že se půjde podívat na video, ale bohužel,“ uvedl Petružálek.

 

Doporučujeme

Články odjinud