VIDEO: Borec Vatajelu válí. Odehrál pět zápasů, má pět asistencí. Podívejte se

VIDEO: Borec Vatajelu válí. Odehrál pět zápasů, má pět asistencí. Podívejte se

VIDEO: Borec Vatajelu válí. Odehrál pět zápasů, má pět asistencí. Podívejte se

Zimní posila Sparty za 36 milionů korun byla dlouho nečinná. Bogdan Vatajelu nastupoval za juniorku a zdálo se, že v létě z Prahy zase odejde. Pak se ale Sparty ujal Petr Rada, rumunský bek či záložník se dostal do sestavy a rázem je klíčovým hráčem týmu.

Bogdan Vatajelu 2.jpg
Bogdan Vatajelu byl na odpis, nyní je klíčovým hráčem Sparty. (Foto: Profimedia.cz)

Čtyřiadvacetiletý člen širšího kádru rumunské reprezentace dostal první šanci v utkání 25. kola s plzeňskou Viktorkou. Sparťanské fanoušky zaujal parádním výkonem a od té doby už v sestavě nechyběl. Během pěti startů si připsal pět asistencí a rázem je z něj jeden z lídrů týmu. Na všech pět gólových situací, které připravil, se podívejte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Příbram – Sparta 1:2

Druhý start a první asistence. Vatajelu našel v úvodu utkání na půdě Příbrami hlavu Šurala a ten poslal hosty do vedení.

 

Pokračování 3 / 6

Příbram – Sparta 1:2

Zdálo se, že Sparta v Příbrami zaváhá, domácí vyrovnali na 1:1, pak ale znovu zaúřadovalo duo Vatajelu a Šural. Rumunský fotbalista našel v nastaveném čase českého reprezentanta a ten popravil domácí.

 

Pokračování 4 / 6

Sparta – Liberec 1:0

Po duelu v Příbrami Sparta doma přivítala Liberec. Utkání rozhodl jediný gól Davida Lafaty, u něhož měl znovu prsty Vatajelu. Právě on totiž našel na začátku 53. minuty sparťanského kapitána, který tečovanou střelou překonal gólmana Slovanu.

 

Pokračování 5 / 6

Sparta – Hradec Králové 3:2

Václav Kadlec, letní posila za více než 70 milionů korun, čekal na třetí letošní gól od 22. kola. Po zranění se poprvé objevil v základní sestavě až ve víkendovém duelu s Hradcem Králové, v němž otevřel skóre. Prsty v tom měl opět Vatajelu, který celou akci načal a pak našel i Kadlece, který se trefil z otočky.

 

Pokračování 6 / 6

Sparta – Hradec Králové 3:2

Vatajelu a Šural? Ta kombinace prostě funguje. Uplynula půl hodina víkendového duelu s Hradcem Králové, když rumunský hráč přesně našel Šurala a ten dával na 2:0.

 

Doporučujeme

Články odjinud