VIDEO: Baník je zpět. Toto je šest emotivních momentů ze šlágru se Slavií

Nejvyšší fotbalová liga bez Baníku? Přiznejme se, že to byla škoda. Ostravský celek totiž budí vášně, vyvolává emoce a láká obrovskou pozornost. Nedělní duel se Slavií toho byl důkazem.

Milan Baroš Nohavica Jaroslav Legner CNC Profimedia.jpgNa nedělní šlágr dorazil i Jaromír Nohavica (Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia)

Obhájci titulu ztratili body už ve druhém ligovém kole na půdě nováčka z Baníku. Ostravané se s favorizovaným soupeřem prali statečně a klidně mohli i zvítězit. Přestože v zápase nepadl žádný gól, některé momenty braly dech. Na šest z nich se podívejte v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Nohavica zpíval hymnu

Fanoušci Baníku si ještě dobře pamatují na sezonu 2003/04, během níž klub slavili historický titul. Tehdy na Bazalech vystoupil i Jaromír Nohavica. Legendární písničkář se teď znovu objevil na scéně, zazpíval národní hymnu a lidem na stadionu běhal mráz po zádech.

 

Pokračování 3 / 7

Barošův neuznaný gól

Hlavní pozornost se zaměřila na Milana Baroše, který se po dvou letech vrátil do Baníku. Bývalý reprezentační útočník se mohl stát hrdinou zápasu, ve 22. minutě poslal míč do sítě, rozhodčí mu ale odpískal hraní rukou a gól neuznal.

 

Pokračování 4 / 7

Granečný trefil Šindelářovu ruku

Další sporný moment, tentokrát však na druhé straně. Denis Granečný nezvládl odkop míče ve vlastní šestnáctce a napálil míč do ruky Jana Šindeláře. Hosté chtěli penaltu, dožadovali se jí ale marně.

 

Pokračování 5 / 7

Souček napálil tyč

Tomáš Souček dostal šanci v základní sestavě a odvedl velmi dobrý výkon. Krátce před přestávkou se málem zapsal mezi střelce, zpoza šestnáctky vyslal krásnou střelu, míč ale zazvonil na tyči.

 

Pokračování 6 / 7

Dannyho radost zhatil ofsajd

Zápas skončil 0:0, na neuznané branky to však bylo 1:1. Hosty mohl poslat do vedení Danny, který v 73. minutě překonal hlavou brankáře Petra Vaška. Stál však v těsném ofsajdu a rozhodčí to dobře viděl.

 

Pokračování 7 / 7

Ovace pro Baroše

V Brně začal mezi náhradníky a na hřiště se dostal až ve druhé půli. V souboji se Slavií byl Milan Baroš v základní sestavě a odvedl velmi dobrou práci. Když v 87. minutě opouštěl hřiště, dostalo se mu dlouhého a bouřlivého potlesku vestoje. Fanoušci sborově vyvolávali jméno svého hrdiny.

 

Doporučujeme

Články odjinud