VIDEO: 5 nejhezčích gólů Wayna Rooneyho v Manchesteru United. Vybral je sám!

VIDEO: 5 nejhezčích gólů Wayna Rooneyho v Manchesteru United. Vybral je sám!

Bývalý útočník Manchesteru United Wayne Rooney dlouhá léta podával v anglické Premier League konzistentní výkony. Dokonce se prostřílel na první příčku v historické klubové tabulce kanonýrů.

Wayne Rooney je nejlepším střelcem v historii Manchesteru United. Když se s klubem loučil, měl na kontě 253 branek a pro portál givemesport.com z nich vybral pět nejkrásnějších, které dal v dresu Red Devils. Všechny je najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Fenerbahce Istanbul – 2004

Rooney si odbyl premiéru v dresu United v zápase Ligy mistrů s Fenerbahce. A debut zvládl na výbornou. Hattrickem pomohl k vysokému vítězství 6:2. Do svého výběru zařadil třetí branku z přímého kopu, na kterou Rüştü Reçber neměl sebemenší nárok. Najdete ji v čase 3:35.

Pokračování 3 / 6

Portsmouth – 2007

Na čtvrté místo Rooney zařadil trefu do sítě Portsmouthu, na který narazili United v FA Cupu v roce 2007. Jeho druhá branka do sítě Davida Jamese stála opravdu za to.

Pokračování 4 / 6

Middlesbrough – 2005

Ve čtvrtém kole FA Cupu narazil Manchester na Middlesborough. Hrdinou zápasu se stal právě Rooney, který k výhře 3:0 pomohl dvěma krásnými zásahy. Jednu z těchto branek Rooney označil jako svou třetí nejkrásnější.

Pokračování 5 / 6

Newcastle United – 2005

Rooney ve své kariéře vstřelil několik gólů z voleje. Na ten do sítě Newcastlu United ale asi už nikdy nezapomene.

Pokračování 6 / 6

Manchester City – 2011

Nevraživost mezi United a City je v Manchesteru cítit na každém kroku. O to cennější byla Rooneyho vítězná trefa do sítě soupeře, kterou rozhodl o výhře svého týmu. United na Old Trafford po parádních nůžkách svého kanonýra vyhráli 2:1 a Rooneyho gól byl následně vyhlášen nejhezčí brankou v historii Premier League.

Doporučujeme

Články odjinud