Začal s tím Pepe Guardilola, pokračoval Tito Vilanova a dále rozvíjí Gerardo Martino. Fotbalisté Barcelony styl zvaný tiki-taka stále ovládají bravurně. O tom se přesvědčili hráči Celticu Glasgow, kteří z Camp Nou odjeli s pořádným výpraskem.

Na poslední letošní zápas v základních skupinách Ligy mistrů budou příznivci Barcelony vzpomínat ještě dlouho. Naopak fandy Celticu bude nejspíš hodně dlouho strašit i ve snu. Katalánský velkoklub smetl i díky hattricku Neymara soupeře 6:1 a potvrdil postup do další fáze soutěže.

Mezi střelce se zapsal i domácí útočník Cristian Tello, který v 63. minutě nahradil Alexise Sáncheze. O pár minut později vstřelil poslední gól Blaugranas. Jeho trefě předcházela parádní kombinace domácích. Ti se ujali míče u vlastního pokutového území a čtyřiceti přihrávkami se dostali k zakončení. Tiki-taka Barcelona zkrátka zvládá stále na výbornou.