VIDEO: 10 reklam, v nichž ze sebe známí sportovci udělali pořádné šašky

Slavní sportovci a reklamy patří k sobě. Známé tváře prodávají na televizních obrazovkách úplně všechno - auta, která málem létají, čokoládu, po níž se netloustne, nebo mastičky na lysinu, nad kterými by i továrník Bierhanzl zaplesal.

Jak už to tak někdy bývá, i v reklamní branži se ne všechno úplně povede. Jsou reklamy výborné i průměrné, ale taky tragické, v nichž se sportovci za tučný honorář rádi ztrapní. V následujících kapitolách najdete deset takových kousků, ve kterých ze sebe známí sportovci udělali větší či menší šašky.

Pokračování 2 / 11

Japonské komerční harakiri

Někteří sportovci jsou populární na celém světě, proto si rádi přivydělají i na druhé straně planety. Americký wrestler Hulk Hogan natočil neuvěřitelnou reklamu v Japonsku.

Bůhví, co vlastně Hogan v tomto spotu propaguje, snad nějakou klimatizační jednotku nebo vzduchový filtr, podstatné ale je, že u toho zpívá. Z jakéhosi podivného důvodu režisér z polonahého zápasníka střihá záběr na dítě a pak zase na americkou sportovní legendu. Prostě děsivá podívaná. Tak neříkejte, že jsme vás nevarovali...

Pokračování 3 / 11

Chudáci hokejisté

Jsou reklamy, které nedávají smysl. Jejich autoři si buď šňupli příliš mnoho koksu, nebo si nedali do nosu nic. Pak to dopadá jako v případě spotu z roku 1980, ve kterém si zahráli hokejisté New Yorku Rangers. Neptejte se nás, co to má znamenat, sami nevíme. Jen hluboce litujeme hráčů, kteří se na této taškařici museli podílet.

Pokračování 4 / 11

Ohnivý dech Magica Johnsona

V roce 1991 se řetězec rychlého občerstvení KFC svezl na vlně popularity basketbalisty Magica Johnsona. Ovšem reklama, která vznikla na kuřecí speciality „hot and spicy“ se tak trochu vymknula z kloubů.

Pokračování 5 / 11

Novinářku utáhl na vodu po holení

Baseballista Pete Rose si v roce 1977 zahrál v reklamě, v níž propagoval vodu po holení Aqua Velva. Něco tak přitaženého za vousy se hned tak nevidí.

Pokračování 6 / 11

Basketbalista u piana

Když se sportovci snaží zpívat, většinou to končí katastrofou. Některým by mělo být zakázáno notovat i hymnu před zápasem. A zapomeňte na to, že každý černoch je muzikální. Basketbalista Dwight Howard si to ale zřejmě myslel a tak v roce 2011 usedl v reklamě pro společnost Adidas za piano a rozjel to. Uf!

Pokračování 7 / 11

LeBron James, miláček dětí

Basketbalista LeBron James si před pár lety slušně přivydělal reklamou na telefon Samsung Galaxy Note II. Kreativci z reklamní agentury vsadili na děti a vznikl neskutečně pitomý, dlouhý a nelogický spot.

Pokračování 8 / 11

Chlapský zadek v džínsech

Těžko říct, jestli předvádění chlapského zadku v džínsech může přilákat muže ke koupi tohoto tovaru, ale odborníci ze společnosti Wrangler si to zřejmě mysleli. V roce 2008, na sklonku své profesionální kariéry, propůjčil svou zadnici k propagaci džínsů hráč amerického fotbalu Brett Favre. A dopadlo to „tak trochu divně…“

Pokračování 9 / 11

Zpěv, který ukrutně bolí

Hokejista Alexandr Ovečkin si zarapoval v písni ruského rappera Saši Běloje „Šampion“, ale ještě o tři roky dříve předvedl své pěvecké umění v reklamním spotu pro Eastern Motors. Pokud máte aspoň zbytky hudebního sluchu, bude vás to hodně, ale opravdu hodně bolet…

Pokračování 10 / 11

Superakční fotbalistky

Že 1 + 1 = 2? Ale jděte. Kdyby tomu tak bylo, nemohla by světlo světa spatřit tato reklama na pivo, v níž účinkují americké fotbalistky Julie Foudy a Brandi Chastain. Upřímně – nemáme absolutně ponětí, která bije…

Pokračování 11 / 11

Hitlerův knírek

Bývalý basketbalista Michael Jordan je v reklamní branži pořád hodně žádaným zbožím. Zda si v tomto spotu nechal narůst knírek ve stylu Adolfa Hitlera dobrovolně, nebo mu to nakázali scénáristé, asi není důležité, protože tím celou reklamu tak jako tak totálně zabil.

Doporučujeme

Články odjinud