Veteráni v akci aneb pět ligových fotbalistů, kterým „táhne" na čtyřicítku

Do kolika let se dá hrát fotbal na vrcholové úrovni? Pokud vám drží zdraví, jde to ještě dlouho po třicítce. Takový Gianluigi Buffon je toho důkazem. Aktivní veterány však máme i v naší HET lize.

V české elitní soutěži působí řada hráčů, jejichž věk se už dávno přehoupl přes třicítku, a kteří stále patří k těm nejlepším. Jan Laštůvka, Danny, David Lafata či Milan Baroš jsou toho důkazem. Po ligových trávnících se však prohání i starší hráči, kterým je už 37 let a více. Jména pěti nejstarších veteránů HET ligy najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Rosický (Sparta) – 37 let

Tomáš Rosický Sparta 3.jpg

Před rokem se vrátil domů, v sezoně ale stihl jen pár minu proti Mladé Boleslavi, opět se zranil a znovu šel ne marodku. Pokud si ale někdo myslel, že je definitivně venku ze hry, mýlil se. Tomáš Rosický se totiž znovu dokázal vrátit a letos hraje, co to jen jde. Bývalý prezentační kapitán má na kontě osm startů, z toho tři v základní sestavě, a taky jeden vstřelený gól. I v 37 letech dokazuje svou výjimečnost.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Pavel Koštál (Karviná) – 37 let

Pavel Košťál Barbora Reichová CNC Profimedia.jpg

Patřil ke klíčovým hráčům Zbrojovky, byl pevnou skálou v brněnské obraně, ta s ním ale přestala počítat a Pavel Košťál si loni začal hledat nový klub. Bez práce nebyl dlouho a plácl si s tehdejším nováčkem z Karviné.

V uplynulém ročníku byl v 18 zápasech v základní sestavě. Letos přidal dalších osm startů – všechny znovu od začátku. Přestože mu je už 37 let, stále se udržuje v dobré kondici a patří k nejlepším hráčům slezského celku.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 6

Miloš Buchta (Olomouc) – 37 let

Miloš Buchta.jpg

Nováček z Olomouce patří k největším ligovým překvapením. Hanáci drží třetí místo v tabulce a jsou hned za Slavií, kterou už dokázali obrat o body. Děkovat přitom mohli právě Miloši Buchtovi, jenž předvedl několik úžasných zákroků. Sedmatřicetiletý gólman inkasoval v jedenácti duelech jen osm branek a vychytal už pětistých kont. Lepší už je pouze Jan Laštůvka.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Martin Jiránek (Dukla) – 38 let

Martin Jiránek Dukla.jpg

Bývalý reprezentant se před rokem vrátil z Ruska domů a zakotvil v Příbrami. Ta však sestoupila a Martin Jiránek se vydal zase o kus dál. Plácl si s Duklou, která jeho zkušeností využívá na maximum. Osmatřicetiletý obránce, jenž působil například ve Spartaku Moskva, letos nevynechal ani jednu minutu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 6 / 6

Petr Vašek (Baník) – 38 let

Petr Vašek Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Nejstarší ligový hráč. Petr Vašek byl připravený na konec kariéry, už byl na úřadu práce, v tom se ale ozval Baník a zkušený gólman mu vychytal postup do ligy. Mezi třemi ostravskými tyčemi už zůstal a také letos je neotřesitelnou jedničkou slezského celku. Bývalého gólmana Kladna, Opavy a Slovácka však čeká ještě tvrdá dřina. Baník totiž tápe a nejspíš bude znovu bojovat o záchranu.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud