Jiří Šlégr (43 let, 7 měsíců, 26 dnů).  Litvínovský odchovanec strávil řadu let v zámoří. Když se olympijský vítěz z Nagana vrátil domů, znovu oblékl dres mateřského klubu. Jiří Šlégr se přitom vydal několikrát do hokejového důchodu, poslední start si však připsal až na konci ledna roku 2015. Litvínovští tehdy hráli s Plzní. Do vítězného tažení  play-off, které vyvrcholilo titulem, už ale nezasáhl. Foto: Profimedia.cz
 Martin Ručinský (44 let, 1 měsíc, 12 dnů).  Tomu se říká loučení na vrcholu. Bývalý skvělý útočník v roce 2015 dovedl Litvínov k premiérovému titulu. Sedmý finálový zápas proti Třinci byl zároveň posledním extraligovým utkáním v jeho kariéře. Trenér Růžička o něj stál i na mistrovství světa, které se hrálo doma, Martin Ručinský ale kvůli zranění o šampionát přišel. Foto: Profimedia.cz
 Dominik Hašek (45 let, 2 měsíce, 24 dnů).  V roce 2008 získal svůj druhý Stanley Cup a zdálo se, že definitivně uzavřel kariéru. Rok nechytal, poté se však objevil v Pardubicích, které v sezoně 2009/10 dovedl k extraligovému titulu. V době posledního zápasu finálové série proti Vítkovicím mu bylo už více než 45 let. Další rok byl v moskevském Spartaku, pak už se ale na led nevrátil. Foto: Profimedia.cz
 Evžen Musil st. (70 let, 10 dnů).  Byla to výjimečná chvíle. Legendě pardubického hokeje bylo 70 let a klub mu věnoval jedinečný zážitek. V roce 1997 si v zápase se Vsetínem odkroužil jedno střídání po boku svého syna a vnuka. Evženu Musilovi tehdy bylo 70 let a deset dnů. Foto: Hadač / CNC / Profimedia
5
Fotogalerie

Veteráni na bruslích. Toto je 5 nejstarších hráčů, kteří se objevili v české extralize

Jaroslav Hlinka ve středu znovu nazul brusle a oblékl na sebe sparťanský dres. Stal se tak nejstarším hráčem v letošním extraligovém ročníku, absolutním rekordmanem soutěže ale není.

Hlinkovi bylo v den zápasu Sparty s Třincem 42 let. Extraligová historie (včetně play-off a play-out) pamatuje však i další veterány. Jména pěti nejstarších z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Pavel Patera (43 let, 6 měsíců, 16 dnů)

Pavel Patera Kladno.jpg

Olympijský šampion z Nagana po svém konci v kladenském dresu odešel do Olomouce, za kterou odehrál jednu sezonu. Když v ročníku 2014/15 zasáhl do šestého kola play-out proti Liberci, bylo mu 43 a půl let.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jiří Šlégr (43 let, 7 měsíců, 26 dnů)

Jiří Šlégr Litvínov 2.jpg

Litvínovský odchovanec strávil řadu let v zámoří. Když se olympijský vítěz z Nagana vrátil domů, znovu oblékl dres mateřského klubu. Jiří Šlégr se přitom vydal několikrát do hokejového důchodu, poslední start si však připsal až na konci ledna roku 2015. Litvínovští tehdy hráli s Plzní. Do vítězného tažení  play-off, které vyvrcholilo titulem, už ale nezasáhl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Martin Ručinský (44 let, 1 měsíc, 12 dnů)

Martin Ručinský titul.jpg

Tomu se říká loučení na vrcholu. Bývalý skvělý útočník v roce 2015 dovedl Litvínov k premiérovému titulu. Sedmý finálový zápas proti Třinci byl zároveň posledním extraligovým utkáním v jeho kariéře. Trenér Růžička o něj stál i na mistrovství světa, které se hrálo doma, Martin Ručinský ale kvůli zranění o šampionát přišel.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Dominik Hašek (45 let, 2 měsíce, 24 dnů)

Dominik Hašek Pardubice.jpg

V roce 2008 získal svůj druhý Stanley Cup a zdálo se, že definitivně uzavřel kariéru. Rok nechytal, poté se však objevil v Pardubicích, které v sezoně 2009/10 dovedl k extraligovému titulu. V době posledního zápasu finálové série proti Vítkovicím mu bylo už více než 45 let. Další rok byl v moskevském Spartaku, pak už se ale na led nevrátil.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Evžen Musil st. (70 let, 10 dnů)

Evžen Musil Hadač  CNC  Profimedia.jpg

Byla to výjimečná chvíle. Legendě pardubického hokeje bylo 70 let a klub mu věnoval jedinečný zážitek. V roce 1997 si v zápase se Vsetínem odkroužil jedno střídání po boku svého syna a vnuka. Evženu Musilovi tehdy bylo 70 let a deset dnů.

Foto: Hadač / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud