Verva jde zahraniční cestou. Tři zkušení cizinci, které získal Litvínov na boje o záchranu

Základní část hokejové extraligy míří do finiše. A stále je o co hrát. Hodně dramatická situace je na dně tabulky, kde se bojuje o holé přežití. O to válčí také v Litvínově.

Bez názvu1..jpg

Ještě v roce 2015 Verva slavila historický titul, teď se ale bojí pádu z extraligy. Litvínov má aktuálně bod náskoku před posledními Pardubicemi, k dispozici však má i dva zápasy k dobru. Na severu Čech nechtějí nic ponechat náhodě a před klíčovými boji sezony klub posiloval. Do Litvínova přišli i tři zkušení cizinci, jejichž jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Akim Aliu (Kanada)

Akim Aliu Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

V roce 2007 jej ve druhém kole draftu NHL získalo Chicago. Akim Aliu se dostal i do NHL a za Calgary odehrál sedm zápasů. Předloni hrál za Banskou Bystricu, působil taky ve Švédsku a v minulé sezoně nastupoval za Orlando Solar Bears v ECHL. Letos odehrál čtyři zápasy za Litvínov, dal gól a přidal nahrávku.

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Edwin Hedberg (Švédsko)

Edwin Hedberg Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Šestadvacetiletý rodák z Kolumbie hokejově vyrůstal ve Švédsku. Na kontě má i čtyři zápasy ve švédské reprezentaci, ale také angažmá v Záhřebu, se kterým si zahrál KHL, či ve Finsku. Právě ve finském Ässätu rozehrál letošní sezonu, ale na konci kalendářního roku posílil Litvínov. V extralize tento šestadvacetiletý útočník zatím odehrál sedm zápasů a připsal si jednu asistenci.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Chris Langkow (Kanada)

Chris Langkow.jpg

Jeho bratr Daymond Langkow odehrál v NHL více než tisíc zápasů, třicetiletý Chris se teď pokouší zachránit Litvínov. Zkušený centr, jenž nastupoval v AHL i nižších zámořských soutěžích, působil taky ve Slovinsku či Švédsku a naposledy hrál za Budapešť, kde letos posbíral čtyřicet bodů ve 40 zápasech. Na konci ledna přišel do Litvínova. Za Vervu si zatím připsal jeden start.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud