Věrňáci a srdcaři. 3 fotbalisté z italské Serie A, kteří působí v jednom klubu už více než 10 let

Kdysi dávno to bývalo jednoduché. Začali jste kopat jako malý kluk v jednom klubu a tam jste čutali až do doby, než jste přestali stačit mladším, rychlejším a lepším. Pak jste to buď zabalili, nebo jste šli „dohrát“ do nižší soutěže. Dnes už je všechno jinak. Fotbalistu, který stráví v jednom klubu celou kariéru, abyste hledali málem s lupou.

Asi každý malý fotbalista má v dětství sen, že bude hrát za svůj oblíbený klub. A klidně v něm stráví celou kariéru. Jenže člověk míní a život mění, a tohle přání se splní jen několika vyvoleným. S rostoucí globalizací světa je takových hráčů v nejvyšších soutěžích stále méně. Ale pořád se ještě dají najít.

V souvislosti s věrností jednomu klubu v italské Serii A se téměř každému asi vybaví spojení Paolo Maldini a AC Milán nebo Francesco Totti a AS Řím. Obě legendy už sice ukončily bohatou kariéru, ale v jejich stopách jdou další věrňáci, kteří se stali (nebo stávají) ikonami svých klubů. V následujících kapitolách najdete tři nejloajálnější fotbalisty ze všech oddílů, které v současnosti působí v nejvyšší soutěži na Apeninském poloostrově. Všichni už „slouží“ na jedné adrese přes deset let.

Pokračování 2 / 4

3. Gianluca Pegolo (US Sassuolo) – 10 let, 4 měsíce, 7 dní

Gianluca Pegolo (2).jpg

Ve 42 letech je italský gólman Gianluca Pegolo na samém konci fotbalové kariéry. Po sezoně mu skončí smlouva v Sassuolu a pak zřejmě nadobro pověsí kopačky na skobu ve sklepě.

Na profesionální se vydal na začátku tisíciletí a během čtvrtstoletí oblékal dresy sedmi klubů. Suverénně nejdelší čas však věnoval Sassuolu. V současném působišti je od roku 2013 a jeho barvy hájil v 50 zápasech v italské nejvyšší soutěži. Jedničkou mezi tyčemi byl sice pouze v premiérové sezoně, ale i když pak zastával jen roli náhradního gólmana, klubu zůstal věrný. Ještě v minulém ročníku odchytal dva ligové duely, v tom současném se zatím do branky nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

2. Danilo Cataldi (Lazio Řím) – 10 let, 6 měsíců, 9 dní

Danilo Cataldi.jpg

Někdejší italský mládežnický reprezentant Danilo Cataldi je neobyčejným příkladem věrnosti. V Laziu začínal už jako malý žáček a v římském klubu působí i nyní – v 29 letech.

Během kariéry byl už sice na hostování ve třech klubech (Crotone, Janov a Benevento), přesto s ním v mateřském oddílu stále počítali. Defenzivní záložník má aktuálně podepsanou smlouvu do roku 2027, takže se dá očekávat, že k odslouženým více než deseti letům přidá ještě nějaký další.

V aktuálním ročníku naskočil do 14 ligových střetnutí, z toho sedmkrát v základní sestavě. Třikrát se objevil jako střídající hráč i v základní skupině Ligy mistrů. S Laziem už dokázal vybojovat vítězství v pohárové soutěži Coppa Italia a v italském Superpoháru.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

1. Francesco Rossi (Atalanta Bergamo) – 14 let, 5 měsíců, 8 dní

Francesco Rossi.jpg

Aktuálně největším věrňákem v italské Serii A je brankář Francesco Rossi. Dvaatřicetiletý borec už více než 14 let slouží v Atalantě. Od roku 2009, kdy podepsal profesionální smlouvu už byl sice šestkrát na hostování v klubech v nižších soutěžích, ale už několikrát prodlužil v Bergamu smlouvu. Ta stávající mu vyprší na konci sezony a je celkem pravděpodobné, že tím se jeho účinkování v klubu uzavře.

Nikdy nebyl brankářem číslo jedna a nastoupil všeho všudy jen do šesti ligových utkání. V aktuálním ročníku se mezi tyčemi v nejvyšší soutěži vůbec neobjevil.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud