Jiří Sekáč   Osmadvacetiletý útočník přijel do Rigy jako čerstvý šampion KHL, kterou ovládl s Omskem. Pravda, čekaly se od něj góly a útočník, který okusil i NHL, se v koncovce trápil. Trenér Pešán mu nedokázal najít vhodné místo a poté, co jej před čtvrtfinále vyřadil ze sestavy, chtěl Sekáč český tým opustit. Ti dva spolu asi řeč jen tak nenajdou.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Michael Špaček   Do Rigy odlétal jako jeden z lídrů českého týmu. Od jeho spolupráce s Radanem Lencem a Matějem Stránským se hodně čekalo, jenže toto trio nepochopitelně vynechalo hned první zápas. I proto se pak Michael Špaček dostával pomaleji do tempa, přesto bylo jeho nezařazení do čtvrtfinále vnímáno jako obrovské překvapení. Takové zacházení si čtyřiadvacetiletý forvard nezasloužil.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Jakub Vrána  Český tým měl na šampionátu v Rize šest posil z NHL, jenže kouč Pešán s nimi nedokázal najít společnou řeč. Alarmující byla situace s Jakubem Vránou, jenž se málem nevešel do nominace na klíčový duel ve skupině proti Švédům. Jenže kdo jiný by měl být v takovém utkání v akci, než právě on? Vrána nakonec dal gól a stal se nejlepším českým hráčem zápasu, ovšem ve zbytku turnaje se opět trápil. Pešán mu nedokázal najít vhodné parťáky a snajpr Detroitu různě putoval sestavou. Na šampionát přijel i přesto, že mu končí smlouva, zavřel se do bubliny, patřičného respektu se ale nedočkal. Příští účast na mistrovství bude asi pořádně zvažovat.  Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
 Tomáš Zohorna  Pamatujete na šampionát v Bratislavě? Tehdy Tomáš Zohorna fungoval skvěle se svým bratrem Hynkem. Čekalo se, že oba pojedou i do Rigy, nominaci si ale nakonec vybojoval jen Tomáš, jenž se navíc stal asistentem kapitána. I on byl ale tři zápasy mimo hru a trenér s ním zacházel prazvláštně. Třiatřicetiletý útočník reprezentaci nikdy neodmítl, takový přístup si ale nezaslouží.  Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Velmi křehké vztahy. 5 Čechů, kteří si už pod trenérem Pešánem možná neškrtnou

Český hokejový tým mířil na mistrovství světa do Rigy plný ambicí. Výběr kapitána Jana Kováře chtěl zaútočit na zlato, jenže šampionát mu vůbec nevyšel. Nyní navíc na povrch vybublalo několik problémů.

Je Filip Pešán tím správným mužem, který by měl vést českou reprezentaci? Bývalý kouč Liberce má nyní daleko více odpůrců než fanoušků. Češi na šampionátu v Rize vybouchli a uvnitř týmu bylo několikrát zřejmě pořádně dusno. Co se bude dít dál? Pokud Pešán zůstane u trenérského kormidla, tak je otázkou, jak se k národnímu týmu postaví někteří hráči, s nimž se během šampionátu nezacházelo tak, jak by si zasloužili. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 6

Lukáš Radil 

Lukáš Radil ČR 21.jpg

Zkušený útočník, který okusil i NHL, je pravidelným účastníkem reprezentačních akcí. Národní tým neodmítá a po dobré sezoně si vybojoval taky účast v Rize. Jenže v prvním duel s Rusy chyboval a dalších pět zápasů nehrál. Z ničeho nic ale naskočil proti Slovákům a šanci dostal i ve čtvrtfinále. Jenže byl totálně nerozehraný a českému týmu vůbec nepomohl. Je otázkou, jestli toto bude chtít pod Pešánem absolvovat znovu.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jiří Sekáč 

Jiří Sekáč 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Osmadvacetiletý útočník přijel do Rigy jako čerstvý šampion KHL, kterou ovládl s Omskem. Pravda, čekaly se od něj góly a útočník, který okusil i NHL, se v koncovce trápil. Trenér Pešán mu nedokázal najít vhodné místo a poté, co jej před čtvrtfinále vyřadil ze sestavy, chtěl Sekáč český tým opustit. Ti dva spolu asi řeč jen tak nenajdou. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Michael Špaček 

Michael Špaček ČR 21 Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Do Rigy odlétal jako jeden z lídrů českého týmu. Od jeho spolupráce s Radanem Lencem a Matějem Stránským se hodně čekalo, jenže toto trio nepochopitelně vynechalo hned první zápas. I proto se pak Michael Špaček dostával pomaleji do tempa, přesto bylo jeho nezařazení do čtvrtfinále vnímáno jako obrovské překvapení. Takové zacházení si čtyřiadvacetiletý forvard nezasloužil. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jakub Vrána 

Jakub Vrána MS Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Český tým měl na šampionátu v Rize šest posil z NHL, jenže kouč Pešán s nimi nedokázal najít společnou řeč. Alarmující byla situace s Jakubem Vránou, jenž se málem nevešel do nominace na klíčový duel ve skupině proti Švédům. Jenže kdo jiný by měl být v takovém utkání v akci, než právě on?

Vrána nakonec dal gól a stal se nejlepším českým hráčem zápasu, ovšem ve zbytku turnaje se opět trápil. Pešán mu nedokázal najít vhodné parťáky a snajpr Detroitu různě putoval sestavou. Na šampionát přijel i přesto, že mu končí smlouva, zavřel se do bubliny, patřičného respektu se ale nedočkal. Příští účast na mistrovství bude asi pořádně zvažovat. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Tomáš Zohorna 

Tomáš Zohorna Riga.jpg

Pamatujete na šampionát v Bratislavě? Tehdy Tomáš Zohorna fungoval skvěle se svým bratrem Hynkem. Čekalo se, že oba pojedou i do Rigy, nominaci si ale nakonec vybojoval jen Tomáš, jenž se navíc stal asistentem kapitána. I on byl ale tři zápasy mimo hru a trenér s ním zacházel prazvláštně. Třiatřicetiletý útočník reprezentaci nikdy neodmítl, takový přístup si ale nezaslouží. 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud