Brady Austin  - Kladenští Rytíři sestoupili z extraligy, kanadský bek Brady Austin se ale o svou budoucnost bát nemusí. Šestadvacetiletý obránce, jenž do Kladna dorazil před sezonou z Dánska, posbíral 43 (18+25) kanadských bodů a stal se nejproduktivnějším bekem celé soutěže. O Austina, který odehrál i pět zápasů v NHL za Buffalo, údajně stojí Kometa, je však otázkou, zda si jej bude moct dovolit. Klidně tak může odejít zpátky do zahraničí. Foto: Profimedia.cz
 Libor Hudáček  - Devětadvacetiletý slovenský reprezentant během dvou let v Liberci zářil. V premiérové sezoně posbíral 39 bodů a letos jich přidal dokonce 60. Patřil k nejlepším hráčům extraligy, jenže s Bílými Tygry se nedohodl na nové smlouvě a nejspíš si vyzkouší zahraniční angažmá. Libora Hudáčka láká KHL či Švýcarsko, situaci okolo něj však sonduje i Třinec. Foto: Profimedia.cz
 Pavol Skalický  - Další slovenský útočník, který je na odchodu. Čtyřiadvacetiletý Pavol Skalický byl dva roky v Mladé Boleslavi a v uplynulém ročníku byl s 45 (18+27) kanadskými body dokonce druhým nejproduktivnějším cizincem extraligy. Další body ale bude sbírat jinde, podle informací portálu iSport.cz je totiž na odchodu do finské Raumy. Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia
 Wojtek Wolski  - Třinečtí Oceláři na konci minulého roku ulovili obrovskou posilu – do slezského klubu přišel kanadský útočník s polskými kořeny Wojtek Wolski, který má na svém kontě 451 startů v NHL. V extralize odehrál 13 zápasů, ve kterých dal deset branek a přidal sedm asistencí. Oceláři by jej rádi udrželi, ovšem i vzhledem k současné koronavirové krizi už na čtyřiatřicetiletého útočníka zřejmě nebudou mít dostatek financí. Hráčovy nároky na další sezonu jsou totiž hodně vysoké. Foto: Profimedia.cz
5
Fotogalerie

Velké ztráty. 4 zahraniční hvězdy extraligy, které jsou na odchodu do ciziny

Letošní extraligová sezona skončila kvůli koronaviru předčasně, to ale neznamená, že by se ruch v hokejových klubech zastavil úplně. Naopak, všichni už ladí skladby svých týmů na příští ročník.

Bez názvu.jpg

Jedno je jisté – v následujících měsících bude na extraligovém přestupovém trhu pořádně živo. Kluby lákají zajímavé posily, zdá se však, že extraligu opustí i čtyři zahraniční hvězdy. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Brady Austin

Brady Austin  Kladno.jpg

Kladenští Rytíři sestoupili z extraligy, kanadský bek Brady Austin se ale o svou budoucnost bát nemusí. Šestadvacetiletý obránce, jenž do Kladna dorazil před sezonou z Dánska, posbíral 43 (18+25) kanadských bodů a stal se nejproduktivnějším bekem celé soutěže. O Austina, který odehrál i pět zápasů v NHL za Buffalo, údajně stojí Kometa, je však otázkou, zda si jej bude moct dovolit. Klidně tak může odejít zpátky do zahraničí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Libor Hudáček

Libor Hudáček Liberec.jpg

Devětadvacetiletý slovenský reprezentant během dvou let v Liberci zářil. V premiérové sezoně posbíral 39 bodů a letos jich přidal dokonce 60. Patřil k nejlepším hráčům extraligy, jenže s Bílými Tygry se nedohodl na nové smlouvě a nejspíš si vyzkouší zahraniční angažmá. Libora Hudáčka láká KHL či Švýcarsko, situaci okolo něj však sonduje i Třinec.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Pavol Skalický

Pavol Skalický MB Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Další slovenský útočník, který je na odchodu. Čtyřiadvacetiletý Pavol Skalický byl dva roky v Mladé Boleslavi a v uplynulém ročníku byl s 45 (18+27) kanadskými body dokonce druhým nejproduktivnějším cizincem extraligy. Další body ale bude sbírat jinde, podle informací portálu iSport.cz je totiž na odchodu do finské Raumy.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Wojtek Wolski

Wojtek Wolski Třinec 2.jpg

Třinečtí Oceláři na konci minulého roku ulovili obrovskou posilu – do slezského klubu přišel kanadský útočník s polskými kořeny Wojtek Wolski, který má na svém kontě 451 startů v NHL. V extralize odehrál 13 zápasů, ve kterých dal deset branek a přidal sedm asistencí. Oceláři by jej rádi udrželi, ovšem i vzhledem k současné koronavirové krizi už na čtyřiatřicetiletého útočníka zřejmě nebudou mít dostatek financí. Hráčovy nároky na další sezonu jsou totiž hodně vysoké.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud