Velké změny v Edenu. 6 nepotřebných hráčů, kteří v zimě opustili kádr Slavie

Ve Slavii se přes zimu udály zajímavé změny. Nový trenér Jindřich Trpišovský si přivedl tři hráče, které dříve vedl v Liberci a s dalšími fotbalisty se rozloučil. Byli mezi nimi i čtyři cizinci.

Zatímco v sestavě Sparty budou mít převahu cizinci, v Edenu od podobné cesty upustili. Jindřich Trpišovský nastolil v Edenu změny a v zimě se rozloučil se šesti hráči. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 7

Halil Altintop

getfile.jpg

Turecký záložník byl několik let oporou bundesligového Augsburgu. V létě ale Německo opustil a posílil Slavii. V úvodním ligovém kole dal gól z penalty Teplicím, celkově však zasáhl jen do osmi duelů a od devátého kola byl na hřišti jen jedenáct minut. Kouč Šilhavý stavěl hru na jiných a Halil Altintop se v zimě vrátil do Německa. Jeho novým působištěm Kaiserslautern.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia​

 

Pokračování 3 / 7

Jiří Bílek

Jiří Bílek.jpg

Ještě loni byl ve Slavii kapitánem, po zimním příchodu Michaela Lüftnera ale jeho pozice oslabila a v letošní sezoně zasáhl pouze do prvního kola s Teplicemi. Po podzimu ukončil kariéru a přesunul se do slávistického managementu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 7

Per Egil-Flo

Per Egil Flo.jpg

Norský reprezentační obránce přišel do Slavie před rokem a na jaře patřil ke stabilním hráčům základní sestavy. Jenže na podzim už nepřidal ani minutu a vypadl z kádru. Ve Slavii s ním už nepočítají.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 7

Jan Laštůvka

JAn Laštůvka Dominik Bakeš CNC Profimedia.jpg

Ve Slavii měl nahradit Jiřího Pavlenku, jenže zkušený gólman, který loni vychytal záchranu Karviné, v Edenu nepřesvědčil. Chyboval v důležitých zápasech s Plzní či Astanou a v Edenu se s ním v zimě rozloučili. Bývalý gólman Šachtaru Doněck či Dněpru odešel do Baníku, se kterým v roce 2004 získal titul.

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 7

Ruslan Rotaň

Ruslan Rotaň Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Zkušený ukrajinský záložník byl ve Slavii nejprve jen na zkoušku, přesvědčil však natolik, že dostal smlouvu. Na podzim dostával poměrně hodně prostoru, jenže kapitán ukrajinské reprezentace příliš nepřesvědčil a vrátil se do Dynama Kyjev, kde už dříve působil.

Foto: Pavel Mazáč / CNC  Profimedia

 

Pokračování 7 / 7

Dušan Švento

Dušan Švento Slavia.jpg

Slovenský rychlík přišel do Slavie po EURU 2016. Jeho comeback ale provázely zdravotní problémy. Loni kvůli jim zasáhl do 12 zápasů, letos byl ve hře pouze dvakrát a přidal jen 51 minut. Na jaro už s ním v Edenu nepočítají.

Foto: Profimedia.cz

 

Doporučujeme

Články odjinud