Milan Doudera  Třicetiletý bek, který startoval i na mistrovství světa v roce 2016, hrál za Třinec řadu let a s týmem sbíral úspěchy. Ještě v minulém ročníku nastoupil dohromady i s play-off do 69 zápasů, v nové sezoně ho ale čeká další výzva. Extraligu hrál už dříve za Kladno, teď hájí barvy Českých Budějovic.

Milan Doudera
Třicetiletý bek, který startoval i na mistrovství světa v roce 2016, hrál za Třinec řadu let a s týmem sbíral úspěchy. Ještě v minulém ročníku nastoupil dohromady i s play-off do 69 zápasů, v nové sezoně ho ale čeká další výzva. Extraligu hrál už dříve za Kladno, teď hájí barvy Českých Budějovic.

 Karlis Čukste  Lotyšský reprezentant, který je pravidelným účastníkem světových šampionátů, přišel do Třince před rokem z finského Lahti. Mezi Oceláři šestadvacetiletý bek zapadl dobře, v základní části posbíral osm bodů a v play-off přidal další tři. Svůj premiérový ročník ozdobil extraligovým titulem, teď už ale hraje za švédský Brynäs.
 Erik Hrňa  Erik Hrňa získal s Třincem všech pět extraligových titulů. V posledním ročníku už nebyl tak produktivní jako dříve, jeho deset bodů ale k mistrovské jízdě pomohlo. Pětatřicetiletý útočník ovšem po sezoně kabinu Ocelářů opustil a bude hrát za rodný Vsetín. Měl by patřit k hlavním hvězdám Chance ligy.
 Aron Chmielewski  Rodák z polského Gdaňsku přišel do Třince už v roce 2014 a postupně „vyrostl“ do role důležitého hráče ocelářské party. Minulý ročník jednatřicetiletému polskému reprezentantovi sedl na výbornou, v základní části posbíral 17 bodů, dalších šest jich přidal v play-off a zvedl nad hlavu další mistrovský pohár. Teď už ale bojuje za Olomouc.
 Tomáš Marcinko  Slovenský útočník patřil v Třinci mezi nejzkušenější hráče. Pětatřicetiletý Tomáš Marcinko hrál za Oceláře od roku 2017, kdy dorazil z čínského Kunlunu. Ve slezském celku patřil ke klíčovým postavám, k poslednímu titulu pomohl celkem 44 body, pak se ale vydal vstříc nové výzvě. Účastník dvou olympijských turnajů už bojuje za Kometu.
5
Fotogalerie

Velké změny u Ocelářů. Toto je 5 důležitých hráčů, kteří v létě odešli z Třince

Třinec půjde do nové extraligové sezony opět v roli vážného aspiranta na titul. Oceláři dobře posílili, taky ale přišli o několik důležitých hráčů.

Třinecká kabina se v létě proměnila. K Ocelářům přišli Richard Pánik nebo Adam Polášek, několik hráčů ale ze slezského celku odešlo. Vybrali jsme pět důležitých borců, kteří už pokračují jinde. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Milan Doudera

Bez názvu.jpg

Třicetiletý bek, který startoval i na mistrovství světa v roce 2016, hrál za Třinec řadu let a s týmem sbíral úspěchy. Ještě v minulém ročníku nastoupil dohromady i s play-off do 69 zápasů, v nové sezoně ho ale čeká další výzva. Extraligu hrál už dříve za Kladno, teď hájí barvy Českých Budějovic.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Karlis Čukste

Karlis Čuktse.jpg

Lotyšský reprezentant, který je pravidelným účastníkem světových šampionátů, přišel do Třince před rokem z finského Lahti. Mezi Oceláři šestadvacetiletý bek zapadl dobře, v základní části posbíral osm bodů a v play-off přidal další tři. Svůj premiérový ročník ozdobil extraligovým titulem, teď už ale hraje za švédský Brynäs.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Erik Hrňa

Erik Hrňa.jpg

Erik Hrňa získal s Třincem všech pět extraligových titulů. V posledním ročníku už nebyl tak produktivní jako dříve, jeho deset bodů ale k mistrovské jízdě pomohlo. Pětatřicetiletý útočník ovšem po sezoně kabinu Ocelářů opustil a bude hrát za rodný Vsetín. Měl by patřit k hlavním hvězdám Chance ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Aron Chmielewski

Aron Chmielewski.jpg

Rodák z polského Gdaňsku přišel do Třince už v roce 2014 a postupně „vyrostl“ do role důležitého hráče ocelářské party. Minulý ročník jednatřicetiletému polskému reprezentantovi sedl na výbornou, v základní části posbíral 17 bodů, dalších šest jich přidal v play-off a zvedl nad hlavu další mistrovský pohár. Teď už ale bojuje za Olomouc.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Marcinko

Tomáš Marcinko Třinec Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Slovenský útočník patřil v Třinci mezi nejzkušenější hráče. Pětatřicetiletý Tomáš Marcinko hrál za Oceláře od roku 2017, kdy dorazil z čínského Kunlunu. Ve slezském celku patřil ke klíčovým postavám, k poslednímu titulu pomohl celkem 44 body, pak se ale vydal vstříc nové výzvě. Účastník dvou olympijských turnajů už bojuje za Kometu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud