Lukáš Hejda   Plzni velmi dobře funguje obrana. Jejím lídrem je Lukáš Hejda, který je ve Viktorce už desátou sezonu. Jednatřicetiletý stoper hraje ve velké pohodě a s přehledem diriguje své spoluhráče. Na obránce je taky produktivní a letos dal už čtyři góly. Mimo jiné se trefil i v únorových duelech proti Spartě a Pardubicím. 
 Jhon Mosquera   Pravda, jednatřicetiletý Jhon Mosquera nepatří na ostatních stadionech k nejpopulárnější fotbalistům, Viktorka ale udělala dobře, když na něj v létě vsadila a přivedla jej z Liberce. Kolumbijský záložník si drží pevné místo v sestavě a navíc je hodně produktivní. V tomto ročníku dal už pět branek a přidal k nim čtyři nahrávky. Na kontě má taky 23 přihrávek do gólových šancí, v čemž patří k nejlepším hráčům celé ligy. 
 Jean-David Beauguel   Kdo ví, možná je to jeho poslední půlrok v české lize. Francouzskému útočníkovi totiž po sezoně končí smlouva a novou zatím nepodepsal. Ať už bude jeho budoucnost jakákoliv, pro Viktorku chce odvést maximum. Devětadvacetiletý forvard v posledním kole se Zlínem prolomil jarní čekání na gól, dal jedenáctou branku v sezoně a chybí mu jediná trefa na Václava Jurečku a Ladislava Almásiho, kteří jsou zatím nejlepšími střelci ligy. Koruna pro krále střelců ho hodně láká. 
 Tomáš Chorý   Může se stát nečekaným jarním trumfem Plzně. Žádný jiný z hráčů Viktorky letos nezasáhl do tolika zápasů, jako on, Tomáš Chorý má na kontě 23 startů, i když do řady z nich chodí jen z lavičky náhradníků. Tato role mu ale sedí. Na podzim se trefil jen jednou, v posledních pěti duelech ale přidal čtyři branky a Viktorce zajistil důležité body. Pro tým trenéra Bílka je nesmírně platný. 
5
Fotogalerie

Velká síla ze západu. 5 hráčů Viktorky, kteří Plzeň mohou dovést až k ligovému titulu

Sparta je zřejmě ze hry venku, o titul si to teď rozdá Slavia s Plzní. A Viktorka není bez šance.

Dlouho se mluvilo o tom, že se o ligový titul porve Slavia se Spartou. Ta ale začíná ztrácet dech, zato Plzeň se stále drží a má stejně bodů jako sešívaní. Jména pěti hráčů, kteří Viktorku mohou dovést až na úplný vrchol, najdete v následujících kapitolách. 

Pokračování 2 / 6

Jindřich Staněk 

GetFile - 2022-03-08T081045.117.jpg

Zápasy: 18 

Bránu Plzně dříve hájili Matúš Kozáčik a po něm Aleš Hruška. Tedy výrazně starší a zkušenější gólmani, než je Jindřich Staněk. Ten si ale vybudoval skvělou pozici a nyní je suverénní jedničkou západočeské družiny. Pětadvacetiletý gólman se dostal až do reprezentace a řadí se mezi nejlepší gólmany celé ligy. V 18 duelech letos inkasoval jen jedenáct branek a na kontě má devět čistých kont. To je nejvíc z celé ligy, Viktorka v něm má obrovskou jistotu. 

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Lukáš Hejda 

GetFile - 2022-03-08T081134.342.jpg

Zápasy: 19 
Góly: 4 

Plzni velmi dobře funguje obrana. Jejím lídrem je Lukáš Hejda, který je ve Viktorce už desátou sezonu. Jednatřicetiletý stoper hraje ve velké pohodě a s přehledem diriguje své spoluhráče. Na obránce je taky produktivní a letos dal už čtyři góly. Mimo jiné se trefil i v únorových duelech proti Spartě a Pardubicím. 

Foto: Dominik Bakeš / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Jhon Mosquera 

GetFile - 2022-03-08T080918.676.jpg

Zápasy: 22 
Góly: 5 

Pravda, jednatřicetiletý Jhon Mosquera nepatří na ostatních stadionech k nejpopulárnější fotbalistům, Viktorka ale udělala dobře, když na něj v létě vsadila a přivedla jej z Liberce. Kolumbijský záložník si drží pevné místo v sestavě a navíc je hodně produktivní. V tomto ročníku dal už pět branek a přidal k nim čtyři nahrávky. Na kontě má taky 23 přihrávek do gólových šancí, v čemž patří k nejlepším hráčům celé ligy. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Jean-David Beauguel 

GetFile - 2022-03-08T080929.070.jpg

Zápasy: 22 
Góly: 11 

Kdo ví, možná je to jeho poslední půlrok v české lize. Francouzskému útočníkovi totiž po sezoně končí smlouva a novou zatím nepodepsal. Ať už bude jeho budoucnost jakákoliv, pro Viktorku chce odvést maximum. Devětadvacetiletý forvard v posledním kole se Zlínem prolomil jarní čekání na gól, dal jedenáctou branku v sezoně a chybí mu jediná trefa na Václava Jurečku a Ladislava Almásiho, kteří jsou zatím nejlepšími střelci ligy. Koruna pro krále střelců ho hodně láká. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Chorý 

profimedia-0662173452.jpg

Zápasy: 23 
Góly: 5 

Může se stát nečekaným jarním trumfem Plzně. Žádný jiný z hráčů Viktorky letos nezasáhl do tolika zápasů, jako on, Tomáš Chorý má na kontě 23 startů, i když do řady z nich chodí jen z lavičky náhradníků. Tato role mu ale sedí. Na podzim se trefil jen jednou, v posledních pěti duelech ale přidal čtyři branky a Viktorce zajistil důležité body. Pro tým trenéra Bílka je nesmírně platný. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud