Ivan Schranz  Největší Kuchtovou konkurencí by měl být Ivan Schranz. Sedmadvacetiletý útočník, který se chystá se slovenskou reprezentací na EURO, přestoupil do Slavie z Jablonce, v jehož barvách v uplynulé sezoně nastřílel třináct gólů. Bude podobně produktivní i v Edenu? Ve Spartě se před lety neprosadil, teď je ale vyzrálejší.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Stanislav Tecl  Do loňské sezony vstoupil jako slávistický útočník číslo jedna. V úvodním duelu dal hattrick Českým Budějovicím, jenže pak už přidal jediný gól. Řadu šancí spálil, v Edenu si přesto jeho tvrdé práce hodně váží. Třicetiletý Stanislav Tecl by měl i nadále zůstat důležitou součástí kádru.  Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia
 Mick van Buren  Jeho role ve Slavii není určitě taková, jakou by si přál, přesto je Mick van Buren stále důležitou součástí sešívané mašiny. Osmadvacetiletý útočník sice uplynulou sezonu začal na hostování v Českých Budějovicích, na jaře byl ale zpátky v Edenu a předváděl dobré výkony. Se Slavií získal už čtvrtý titul, nyní mu ale končí smlouva. Zůstane?  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
 Júsuf Hilál  Slavii patří také Júsuf Hilál, jenž úvodní polovinu minulého ročníku hostoval v Liberci. Po návratu do Edenu zasáhl na jaře do osmi zápasů a dal jeden gól, musí mu však být jasné, že do základní sestavy má daleko. A na tom se nic nezmění ani v dalším ročníku.  Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
6
Fotogalerie

Velká konkurence na hrotu sestavy. 6 útočníků, kteří by se měli rvát o místo ve Slavii

Slavia získala třetí ligový titul v řadě a v příštím ročníku Fortuna ligy bude útočit na další. K tomu bude opět potřebovat výraznou střeleckou podporu svých útočníků.

Slavia má v kádru řadu výjimečných ofenzivně laděných hráčů. Góly umí dávat Abdallah Sima, Nicolae Stanciu či Peter Olayinka, na soupisce Slavie by ale mohlo být i šest (hrotových) útočníků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách. 

Foto: Profimedia.cz, koláž: SportRevue.cz

Pokračování 2 / 7

Jan Kuchta 

Jan Kuchta 21 Michal Růžička MAFRA Profimedia.jpg

Když se před rokem vracel do Slavie z Liberce, hodně fanoušků sešívaného týmu tento krok nechápalo. Trenér Trpišovský dal ale Janu Kuchtovi hodně prostoru a čtyřiadvacetiletý útočník se mu odvděčil skvělými výkony. Kuchta na hřišti tvrdě pracoval, navíc nasázel patnáct branek a společně s Adamem Hložkem se stal nejlepším ligovým kanonýrem. I v příští sezoně by měl být útočníkem číslo jedna. 

Foto: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Pokračování 3 / 7

Ivan Schranz 

Ivan Schranz Jablonec Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Největší Kuchtovou konkurencí by měl být Ivan Schranz. Sedmadvacetiletý útočník, který se chystá se slovenskou reprezentací na EURO, přestoupil do Slavie z Jablonce, v jehož barvách v uplynulé sezoně nastřílel třináct gólů. Bude podobně produktivní i v Edenu? Ve Spartě se před lety neprosadil, teď je ale vyzrálejší. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 7

Stanislav Tecl 

Stanislav Tecl Slavia 20 Dominik Bakes CNC Profimedia.jpg

Do loňské sezony vstoupil jako slávistický útočník číslo jedna. V úvodním duelu dal hattrick Českým Budějovicím, jenže pak už přidal jediný gól. Řadu šancí spálil, v Edenu si přesto jeho tvrdé práce hodně váží. Třicetiletý Stanislav Tecl by měl i nadále zůstat důležitou součástí kádru. 

Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia

Pokračování 5 / 7

Mick van Buren 

Mick van Buren Slavia 21 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Jeho role ve Slavii není určitě taková, jakou by si přál, přesto je Mick van Buren stále důležitou součástí sešívané mašiny. Osmadvacetiletý útočník sice uplynulou sezonu začal na hostování v Českých Budějovicích, na jaře byl ale zpátky v Edenu a předváděl dobré výkony. Se Slavií získal už čtvrtý titul, nyní mu ale končí smlouva. Zůstane? 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 7

Júsuf Hilál 

Júsuf Slavia Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Slavii patří také Júsuf Hilál, jenž úvodní polovinu minulého ročníku hostoval v Liberci. Po návratu do Edenu zasáhl na jaře do osmi zápasů a dal jeden gól, musí mu však být jasné, že do základní sestavy má daleko. A na tom se nic nezmění ani v dalším ročníku. 

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 7 / 7

Petar Musa 

Petar Musa Union.jpg

Třiadvacetiletý chorvatský útočník se stal v sezoně 2019/20 společně s Liborem Kozákem nejlepším střelcem Fortuna ligy. Na podzim dal čtyři góly, neměl ale pevné místo v sestavě, a tak v zimě zamířil na hostování do německého Unionu Berlín. V Bundeslize se trefil jen jednou, v klubu s ním však byli spokojeni, jenže opci na něj zřejmě neuplatní. Bude se tak Petar Musa rvát o místo v Edenu, nebo to zkusí zase jinde? 

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud