Florin Nita – 35 let, Pardubice Pardubice se na jaře zvedají ze dna. Lví zásluhu na tom má pětatřicetiletý gólman Florin Nita, jenž do východočeského týmu přišel v zimě na hostování ze Sparty. Zatímco na Letné přišel o místo a dlouho nechytal, v Pardubicích září. Z pěti zápasů odešel jen jednou poražen, svému týmu vychytal už osm bodů.
 Theodor Gebre Selassie – 36 let, Liberec Upřímně, pokud by se v létě roku 2021 nevrátil z Brém do Liberce, klidně mohl ještě pokračovat v zahraničí. Theodor Gebre Selassie zápas co zápas ukazuje své kvality a patří k ozdobám ligy. V Liberci je sice trochu „ukrytý“, pro Slovan je ale nesmírně platný.
 Milan Petržela – 39 let, Slovácko Milan Petržela je rekordmanem v počtu odehraných ligových zápasů. Po konci v Plzni zamířil do Uherského Hradiště a letos Slovácku pomohl k postupu do skupiny Konferenční ligy. Devětatřicetiletý záložník má stále ohromně rychlé nohy a skvěle si rozumí s balonem. Má pevný flek v základní sestavě, letos dal v lize gól a přidal dvě nahrávky.
 Marek Matějovský – 41 let, Mladá Boleslav Je mu 41 let, patří k nejstarším hráčům celé ligy, fotbalem se však stále baví a rozdává radost i všem okolo. Marek Matějovský, jenž nastupoval v Anglii nebo ve Spartě, i ve svém věku patří ke klíčovým hráčům Mladé Boleslavi. Bodově letos hraje svou druhou nejlepší sezonu v ligové kariéře, do statistik zatím zapsal dva góly a šest nahrávek.
5
Fotogalerie

Věk je pro ně jenom číslo. 5 veteránů, kteří patří k ozdobám Fortuna ligy

Mládí vpřed, říká se. Fotbalové Fortuna lize však mají stále co dát i zkušení veteráni.

Po ligových trávnících běhá řada talentovaných mladíků. Ale také veteráni, kteří patří k ozdobám soutěže. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Jakub Řezníček – 34 let, Brno

Jakub Řezníček Brno 22.jpg

Jeho fotbalový životopis je dlouhý a bohatý. Nastupoval za Příbram, Mladou Boleslav, České Budějovice, Olomouc, Teplice, Spartu i Plzeň. Loni si poprvé vyzkoušel druhou ligu, ve které vystřílel postup brněnské Zbrojovce. A střelecká forma jej neopustila ani po návratu mezi elitu. Zkušený útočník na sobě zapracoval, dal už 14 branek a vytvořil si vlastní osobní maximum. Jakub Řezníček je navíc nejlepším kanonýrem celé ligy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Florin Nita – 35 let, Pardubice

Florin Nita Pardubice Vlastimil Vacek Právo Profimedi.jpg

Pardubice se na jaře zvedají ze dna. Lví zásluhu na tom má pětatřicetiletý gólman Florin Nita, jenž do východočeského týmu přišel v zimě na hostování ze Sparty. Zatímco na Letné přišel o místo a dlouho nechytal, v Pardubicích září. Z pěti zápasů odešel jen jednou poražen, svému týmu vychytal už osm bodů.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 4 / 6

Theodor Gebre Selassie – 36 let, Liberec

Theodor Gebre Selassie Liberec 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Upřímně, pokud by se v létě roku 2021 nevrátil z Brém do Liberce, klidně mohl ještě pokračovat v zahraničí. Theodor Gebre Selassie zápas co zápas ukazuje své kvality a patří k ozdobám ligy. V Liberci je sice trochu „ukrytý“, pro Slovan je ale nesmírně platný.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 6

Milan Petržela – 39 let, Slovácko

Milan Petržela Slovácko 22 Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Milan Petržela je rekordmanem v počtu odehraných ligových zápasů. Po konci v Plzni zamířil do Uherského Hradiště a letos Slovácku pomohl k postupu do skupiny Konferenční ligy. Devětatřicetiletý záložník má stále ohromně rychlé nohy a skvěle si rozumí s balonem. Má pevný flek v základní sestavě, letos dal v lize gól a přidal dvě nahrávky.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Marek Matějovský – 41 let, Mladá Boleslav

Marek Matějovský MB 22 Vlastimil Vacek Právo Profimedia.jpg

Je mu 41 let, patří k nejstarším hráčům celé ligy, fotbalem se však stále baví a rozdává radost i všem okolo. Marek Matějovský, jenž nastupoval v Anglii nebo ve Spartě, i ve svém věku patří ke klíčovým hráčům Mladé Boleslavi. Bodově letos hraje svou druhou nejlepší sezonu v ligové kariéře, do statistik zatím zapsal dva góly a šest nahrávek.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud