Vegas? Omsk? Kdeže! 3 „exotické“ kluby, které lákají Jaromíra Jágra

Jaromír Jágr je stále bez angažmá a nabízí prostor pro nové a další spekulace. Ve „hře“ už se dokonce objevují vskutku netradiční zájemci z Velké Británie či vzdálené Číny.

Kde bude pokračovat český veterán? To zatím nikdo netuší. Jaromír Jágr se nedohodl na nové smlouvě s Floridou a s žádným dalším zámořským klubem si dosud neplácl. Svou šanci tak vycítili jinde a o Jágra projevily zájem tři „exotické“ kluby. Najdete je v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Belfast Giants (Severní Irsko)Jaromír Jágr Florida dres.jpg

Spekuluje se o Jágrově návratu do Evropy – na Kladno, s možností hostování v extralize, nebo také o odchodu do KHL. Pak je tady ale ještě jedna zajímavá destinace. O českého veterána projevil zájem klub ze severoirského Belfastu.

O „Džegra“ stojí bývalý bitkař a současný kouč místních Giants Adam Keef, jenž k montáži s Jágrem v tyrkysovém dresu napsal: „Vypadáš v něm skvěle.“ Pokud by do klubu skutečně zamířil, zahrál by si nejvyšší soutěž na Britských ostrovech.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Florida Everblades (ECHL)

Jaromír Jágr fans.jpg

Jednou z možností je Jágrův přesun do Kanady, kde dosud nehrál. Ve hře je Montreal či Calgary, ale také jedna nečekaná destinace. O českého veterána stojí Florida Everblades, která hraje třetí nejvyšší soutěž ECHL. „Věříme, že by dohoda dávala smysl oběma stranám. Jaromír by dostal další příležitost hrát hru, kterou miluje, zároveň by přitom zůstal v tropickém ráji. Je jasné, co bychom ocenili my. Jen z představy, že číslo 68 bruslí po ledě naší arény, nám naskakuje husí kůže,” uvedl PR manažer klubu Alex Reed.

Everblades by mohli být zajímavou adresou, klub postoupil 18krát z 19 sezon do play-off a Jágr by si do sbírky ke Stanley Cupu mohl přidat také Kelly Cup. Na internetu už se dokonce objevily fotomontáže Jágra v dresu Everblades, kteří o něj opravdu hodně stojí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Kunlun Red Star (Čína)

Jaromír Jágr ALl Star 2016.jpg

Vrátí se Jágr do KHL? Ta možnost tady existuje. Spekuluje se o zájmu Omsku či Kazaně, ale do hry vstupuje i jeden hodně vzdálený klub. O českého veterána prý usiluje známý trenér Mike Keenan, který vede čínský Kunlun Red Star.

Klub má za sebou první sezonu v KHL, ve které prošel do play-off. S Jágrem by jeho cena stoupla, český veterán by navíc pomohl zpopularizovat sport, který se v Číně zatím netěší extrémnímu zájmu diváků.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud