Vegas nebo Washington? 4 česká města, která letos mohou vidět Stanley Cup

Ať už Stanley Cup získá nováček z Las Vegas nebo Ovečkinův Washington, jedno je jisté – na slavnou trofej si letos sáhne i český hokejista. Do jakého města ji pak přiveze?

V uplynulých dvou letech Stanley Cup získal Pittsburgh s Dominikem Simonem, ten ale do vyřazovacích bojů nezasáhl a slavnou trofej domů nepřivezl. Naposledy ji doma ukázal v roce 2015 Michal Rozsíval z Chicaga. Kde se pohár může objevit letos? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 5

Tomáš Nosek – Pardubice

Tomáš Nosek Vegas1.jpg

Dres nováčka z Las Vegas letos oblékl také Tomáš Hyka, ten se ale v play-off nepředstavil a odjel na světový šampionát. Zato Tomáš Nosek má pevnou pozici v prvním týmu Golden Knights a ve 12 zápasech si připsal gól a dvě nahrávky. Do zámoří odešel z Pardubic, doveze tam teď Stanley Cup?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Michal Kempný – Hodonín

Michal Kempný Washington.jpg

Druhá sezona v NHL a hned finále Stanley Cupu. Zatímco v Chicagu bojoval o místo v sestavě, ve Washingtonu získal silnou pozici a daří se mu i v play-off, v němž dal gól a přidal jednu nahrávku. Na ledě tráví hodně času, klidně i 19 či 22 minut na zápas, a patří k pilířům zadních řad Capitals. Do NHL odešel z Omsku, předtím působil v Kometě, narodil se však v Hodoníně.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Jakub Vrána – Praha

Jakub Vrána Washington 2.jpg

Společně s Kempným bojuje ve Washingtonu o Stanley Cup také Jakub Vrána. Dvaadvacetiletý útočník, který byl draftován ve stejném roce jako David Pastrňák, dal ve vyřazovacích bojích dva góly a přidal čtyři nahrávky. Pokud trofej získá, měl by ji přivést do Prahy.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Jakub Jeřábek – Plzeň

Jakub Jeřábek ČR.jpg

Třetím českým hráčem ve Washingtonu je Jakub Jeřábek. Sedmadvacetiletý bek, jenž hraje svou první sezonu v NHL, přišel do Capitals v průběhu ročníku z Montrealu a v základní části nastoupil k 11 duelům, v nichž si připsal čtyři asistence. V play-off ale hrál jen dvakrát a do finálových bojů zřejmě nezasáhne.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud