Vedl je na EURU, teď je má ve Spartě. 3 hráči z Letné, které trenér Vrba už dobře zná

Novým trenérem Sparty se stal Pavel Vrba, který ve funkci nahradil Václava Kotala. Některé hráče současné letenské družiny přitom už Vrba vedl na EURU 2016.

Pavel Vrba několik let vedl Plzeň, teď ale v lize převzal úhlavního nepřítele - tedy Spartu. V jejím současném kádru jsou přitom i tři hráči, které měl Vrba v kádru na EURU 2016, kam dovedl českou reprezentaci. O koho jde? Podívejte se. 

Pokračování 2 / 4

David Pavelka 

David Pavelka ČR.jpg

Tehdy ještě záložník turecké Kasimpasy na EURU zasáhl do závěru utkání proti Španělsku a následně naskočil i v základní sestavě v duelu s Tureckem. A teď se s trenérem Vrbou setká znovu, na podzim se totiž vrátil z Turecka na Letnou a ihned se stal jedním z klíčových hráčů rudého týmu. 

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Ladislav Krejčí 

Ladislav Krejčí ČR 18 Barbora Reichová  CNC  Profimedia.jpg

Stejně jako Pavelka, tak i Ladislav Krejčí se před sezonou vrátil do Sparty. Levý záložník dorazil z italské Boloni, kde moc nenastupoval, a tak přišel taky o místo v reprezentaci. Přitom předtím v národním týmu hrával pravidelně a stavěl na něm také trenér Vrba. Na EURU odehrál kompletní porci 270 minut. 

Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Bořek Dočkal 

Bořek Dočkal EURO 16 Michal Šula  MAFRA  Profimedia.jpg

Nebylo žádným tajemstvím, že vztahy mezi Bořkem Dočkalem a Václavem Kotalem nebyly na nejlepší úrovni. Sparťanský kapitán vypadl ze sestavy a jeho výkony ani zdaleka nebyly takové, jaké by si na Letné přáli. To by se ale pod Vrbou mohlo změnit. Bývalý reprezentační kouč jej velmi dobře zná a Dočkala využil i na EURU, kdy jej postavil do posledního duelu s Turky. 

Foto: Michal Šula / MAFRA / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud