Ve stopách Vokouna. 4 čeští brankáři, kteří se rvou o místo v Nashvillu

V letech 1998 až 2004 branku Nashvillu hájil Tomáš Vokoun. Pár zápasů za něj odchytal i Marek Mazanec. Teď se o místo v brance Predators hlásí jejich nástupci.

Jasnou jedničkou Nashvillu je už několik let Pekka Rinne. Tomu je však 35 let a klub za něj jednou bude muset najít náhradu. Zaloví v českých vodách? Čtyři české gólmany, kteří patří Predators, najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Milan Klouček

Milan Klouček Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Dvacetiletý Milan Klouček si v sezoně 2016/17 odbyl extraligovou premiéru za Pardubice, loni si v základní části připsal dalších deset startů a dvakrát se objevil v brance i v play-off. Krátce chytal taky za Kladno a Litoměřice. Letos by mládežnický reprezentant měl sbírat další zkušenosti v extraligovém Dynamu a jednou by se mohl objevit i v zámoří. V posledním draftu ho z 213. pozice ulovil Nashville.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 5

Miroslav Svoboda

Miroslav Svoboda Plzeň 2.jpg

Před dvěma lety dovedl do extraligy Jihlavu, loni byl jedničkou Plzně, s níž ovládl základní část a postoupil až do semifinále play-off. Po sezoně přijal novou výzvu a podepsal dvouletou smlouvu s Nashvillem. Vsetínského rodáka, který se zkoušel prosadit i v Třinci, sice před třemi lety draftoval Edmonton, třiadvacetiletý Svoboda ale míří k Predators.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Karel Vejmelka

Karel Vejmelka Kometa.jpg

Dvaadvacetiletý Karel Vejmelka v sezoně 2014/15 odchytal třináct zápasů za Pardubice, v průběhu dalšího ročníku však zamířil do Komety a po odchodu Marka Čiliaka do Slovanu Bratislava by se měl stát novou dvojkou extraligového šampiona. Rodák z Třebíče by se však jednou rád prosadil i v zámoří, kde ho v pátém kole draftu 2015 získal Nashville.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Tomáš Vomáčka

Tomáš Vomáčka Nashville.jpg

Do branky Predators by se rád protlačil i Tomáš Vomáčka. Ten v roce 2016 opustil Hradec Králové a odešel do zámoří, chytal za Corpus Christi Ice Rays, loni si v dresu Lincoln Stars vyzkoušel soutěž USHL a v novém ročníku bude hájit barvy Univ. of Connecticut v soutěži NCAA. Nashville ho získal v pátém kole draftu 2017.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud