Ve stopách Traorého či Beauguela. 3 cizinci ze Zlína, které může ulovit ligová elita

Fotbalisté Zlína si letos nevedou vůbec zle. O víkendu doma dokonce porazili Plzeň a poskočili na osmé místo. Ke klíčovým hráčům týmu z Baťova města patří i cizinci.

Bez názvu.jpg

Ze Zlína v posledních letech vede cesta do elitních ligových klubů. Tomáš Poznar to zkoušel v Plzni, které patří i Ubong Ekpai nebo Jean-David Beauguel. Slavia zase před lety zlákala Lukáše Železníka a nyní má v kádru Ibrahima Traorého. A i nyní jsou v kádru týmu z Baťova města tři cizinci, kteří by se jednou mohli dostat do předních tuzemských klubů. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Cheick Conde

Cheick Conde Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Jeho jméno zná od léta každý. Cheick Conde se totiž stal žhavým zbožím na přestupovém trhu, na kterém ho chtěla ulovit jak Sparta, tak Slavia. Jednání se Zlínem sice do zdárného konce nedospěla, dá se však čekat, že v zimě okolo něj bude zase pořádně rušno. Dvacetiletý záložník z Guiney patří ke klíčovým hráčům Zlína, který na jeho přestupu zřejmě jednou hodně vydělá.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Youba Dramé

Youba Dramé Michal Beranek  CNC  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý francouzský záložník dorazil do Zlína před sezonou z Ústí nad Labem. V týmu z Baťova města sice nemá pevné místo v sestavě a na jeho hře jsou ještě vidět nedostatky, Youba Dramé v sobě ale ukrývá hodně zajímavý potenciál. V letošním ročníku nasázel už tři branky.

Foto: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

Lamin Jawo

Lamin Jawo Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Také jeho jméno už je dobře známé. Lamin Jawo dorazil do Zlína v zimě z Jihlavy a svými výkony ihned zaujal. V minulém ročníku pětadvacetiletý útočník z Gambie zasáhl do 13 zápasů a dal i svůj první ligový gól. Letos přidal další a k tomu si připsal i tři asistence. Jednu z nich i v posledním duelu proti Spartě, kterou Zlín porazil 1:0.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Doporučujeme

Články odjinud