Ve stopách Pilaře či Jiráčka. 3 Češi, kteří by se mohli potkat v bundesligovém Wolfsburgu

Wolfsburg skončil v uplynulém ročníku německé Bundesligy osmý. Do nové sezony by mohl jít i se třemi českými hráči.

Wolfsburg je tradičním klubem německé soutěže. V roce 2009 získal titul, hrával taky v pohárech, z osmého místa by se ovšem rád posunul výš. V příštím ročníku by za VfL mohli hrát i tři Češi. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Lukáš Ambros

Lukáš Ambros.jpg

Když Lukáš Ambros v únoru debutoval v zápase Wolfsburgu, stal se nejmladším českým fotbalistou v bundesligové historii. Tehdy mu bylo 18 let. Nyní už devatenáctiletý záložník odešel do Německa v roce 2020 ze Slavie a zdá se, že má nakročeno k zajímavé kariéře. Další start ještě v Bundeslize nepřidal, v klubu s ním ale počítají.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Václav Černý

Václav Černý ČR Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Pětadvacetiletý reprezentační křídelník, který dříve hrával za Ajax nebo Utrecht, má za sebou parádní sezonu v nizozemském Twente. Nastřílel 15 branek, přidal 13 asistencí a týmu pomohl k postupu do Konferenční ligy. A teď je před ním další výzva. Václav Černý má údajně namířeno do Wolfsburgu, se kterým by měl podepsat smlouvu do roku 2027.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 5

David Jurásek

David Jurásek ČR Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Vypadá to, že není otázkou, jestli ze Slavie odejde, ale kam to bude. Okolo dvaadvacetileté opory sešívaných je totiž pořádně rušno. Už dříve byl David Jurásek spojován například s Galatasarayem nebo anglickým Brightonem, teď má o něj vážný zájem zase Wolfsburg, který hledá nového levého beka. Český reprezentant, který má za sebou výbornou sezonu, by mohl být ideální volbou.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 5 / 5

Česká stopa ve Wolfsburgu

Václav Pilař Wolfsburg.jpg

U historického titulu Wolfsburgu byl v roce 2009 taky český obránce Jan Šimůnek. Později za klub hráli Jan Polák, Václav Pilař (na snímku) nebo Petr Jiráček. K hvězdám Wolfsburgu dříve patřil i bosenský kanonýr Edin Džeko, který do Německa odešel z Teplic.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud