Ve stopách Davida Pastrňáka. 3 čeští mladíci, kteří se snaží protlačit do kádru Bostonu

V aktuální sezoně NHL se do akce zapojili v dresu Bostonu také tři čeští hokejisté. O místo v kádru Bruins se však hlásí i další čeští mladíci.

Bez názvu.jpg

David Pastrňák je hvězdou nejen Bostonu, ale celé NHL. Bruins však hodně spoléhají také na Davida Krejčího a před nedávnem si do týmu pořídili dalšího Čecha - Ondřeje Kašeho. O místo v kádru Bostonu se však ucházejí i další tři čeští mladíci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jakub Lauko

Jakub Lauko Boston.jpg

Jakub Lauko dal během svého úvodního duelu v dresu Bostonu gól do sítě Washingtonu a Bruins i díky jeho zásahu vyhráli 2:1. Pravda, bylo to jen v přípravném utkání před sezonou 2018/19, ale i tak na sebe dokázal upozornit.

Boston účastníka posledních tří světových šampionátů juniorů získal v draftu před dvěma lety, když na něho ukázal ve třetím kole jako na 77. hráče v pořadí. V NHL si ale dosud nezahrál a na první příležitost dosud čeká. Smlouvu v klubu má podepsanou do roku 2022, takže by měl být trpělivý a dál na sobě pracovat ve farmářském celku v AHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Daniel Vladař

Daniel Vladař.jpg

Jeho pozice je více než složitá. Brankářskou jedničkou Bostonu je totiž Tuukka Rask a Bruins navíc v létě roku 2018 přivedli i Slováka Jaroslava Haláka. Dostat se přes tuto dvojici mezi tři tyče je téměř nemožné. Dvaadvacetiletý Daniel Vladař, který prošel draftem v roce 2015, se o to nicméně pokouší. V aktuální sezoně odchytal 25 zápasů za farmářský celek Providence a vedl si velmi dobře. Dokonce byl už povolán do prvního týmu,ale do hry se ještě nedostal.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jakub Zbořil

Jakub Zbořil.jpg

Odchovanec brněnské Komety Jakub Zbořil, který se stal třináctkou draftu v roce 2015, nezačal  v zámoří nejlépe, zapracoval však na sobě a klepe na dveře NHL, v níž už si dvakrát zahrál. Ve farmářském týmu Providence v nižší soutěži AHL prožil další povedenou sezonu a ukazuje, že si dokáže dlouhodobě držet konzistentní výkonnost. Třiadvacetiletý bek v 58 zápasech posbíral 19 kanadských bodů. Po sezoně mu však končí v Bostonu smlouva a je otázkou, zda od Bruins dostane k podpisu novou.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud