Ve stopách Nečase. 4 čeští útočníci, kteří si letos mohou odbýt premiéru v NHL

V loňské sezoně si premiéru v NHL odbyli Filip Chytil či Martin Nečas. Ti by se letos měli stát stabilními hráči sestavy New Yorku Rangers, respektive Caroliny. A na svou šanci už čekají další čeští útočníci.

Chytil, stejně jako Nečas, by letos měl hrát v NHL pravidelně. V sestavě Chicaga se udržel David Kämpf, v dresu Pittsburghu zahájil sezonu Dominik Simon, v Las Vegas pokračuje Tomáš Nosek a další šanci by měl dostat i Filip Chlapík z Ottawy. V letošním ročníku NHL by se mělo premiérově objevit i několik dalších českých hráčů včetně čtyř útočníků (situace okolo Jana Kováře je nyní nejasná). Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Lukáš Jašek (Vancouver)

Lukáš Jašek Vancouver.jpg

V závěru minulé sezony prožil pohádku. Lukáš Jašek, jenž krátce působil i v prvoligových Benátkách, odešel z Liberce do zámoří a zahrál si za farmu Vancouveru v AHL. Během pár zápasů zaujal, v dresu Uticy Comets si v sedmi duelech připsal sedm bodů a následně podepsal nováčkovský kontrakt s vedením Canucks. Letos by jednadvacetiletý forvard mohl okusit i NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Martin Kaut (Colorado)

Martin Kaut Colorado.jpg

Loni se stal jedním ze symbolů obrozeného pardubického Dynama, odehrál dobrou extraligovou sezonu, vyšel mu juniorský šampionát a dokonce se rval o letenku na mistrovství světa do Dánska. Tam se sice nepodíval, v draftu NHL ale uspěl a z šestnácté pozice ho získalo Colorado.

Osmnáctiletý útočník odehrál v přípravě tři zápasy, ve kterých si připsal dvě asistence. Sezonu začne na farmě, má však velkou šanci, že v průběhu ročníku nakoukne i do prvního týmu Avalanche.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Lukáš Radil (San Jose)

Lukáš Radil San Jose 2.jpg

Tři roky v moskevském Spartaku mu stačily. Bývalý pardubický útočník opustil KHL a podepsal roční smlouvu se San Jose. Osmadvacetiletý forvard, který si zahrál i na olympijských hrách, odehrál velmi dobrou přípravu, ve které dal dva góly a přidal dvě asistence. Do prvního týmu Sharks se zatím nedostal, premiéra v NHL ho ale zřejmě nemine.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Filip Zadina (Detroit)

Filip Zadina Detroit.jpg

V letošním draftu byl hodně žádaným zbožím. Filipa Zadinu nakonec získal z šesté pozice Detroit, s jehož vedením osmnáctiletý útočník podepsal tříletý nováčkovský kontrakt. Vedení Red Wings si jednu z hvězd posledního juniorského šampionát nemůže vynachválit, Zadina však sezonu začne na farmě. Debut v NHL ho ale v letošním ročníku pravděpodobně nemine.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud