Ve stopách Mrázka či Ritticha. 3 mladí čeští brankáři, kteří nahlas klepou na dveře NHL

Petr Mrázek bude i nadále brankářskou jedničkou Caroliny. Silnou pozici v Calgary by měl mít David Rittich a více prostoru zřejmě dostane i Pavel Francouz. Na dveře navíc klepou další.

Bez názvu.jpg

O místo v NHL se bude rvát také Michal Neuvirth, jehož vyzkouší Toronto. Počet českých gólmanů v nejlepší lize světa však může být ještě vyšší, o svou šanci si totiž nahlas říkají i tři mladíci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Josef Kořenář (21 let, San Jose Sharks)

Josef Kořenář SJ.jpg

Nikdy sice neprošel draftem NHL, má však slušně nakročeno k tomu, aby si v soutěži zachytal. Během premiérového ročníku v AHL odváděl velmi dobré výkony v bráně San Jose Barracuda a nahlas si řekl o větší šanci. Dostane ji třeba už letos?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Vítek Vaněček (23 let, Washington Capitals)

Vítek Vaněček AHL.jpg

Brankářskou jedničkou Washingtonu je Braden Holtby, na svou šanci ale čeká také třiadvacetiletý Vítek Vaněček, jehož Capitals draftovali už v roce 2014. V posledních třech letech pravidelně chytá na farmě v Hershey a v AHL odvádí velmi dobré výkony. I proto s ním Washington podepsal nový tříletý kontrakt, který sice bude v prvním roce ještě dvoucestný, poté se ale změní na jednocestný. Zdá se, že vysněný debut v NHL je zase blíž.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Daniel Vladař (21 let, Boston Bruins)

Daniel Vladař.jpg

V uplynulé sezoně si odbyl premiéru v dresu Bostonu Jakub Zbořil, příští ročník by se mohl debutu v NHL dočkat Daniel Vladař. Jednadvacetiletý gólman působil loni na farmě v Providence a odváděl velmi dobré výkony. Bruins jej dokonce v listopadu povolali z farmy, Vladař se ale do akce nakonec nedostal. Dočká se letos? Nebude to mít vůbec snadné, Boston totiž bude znovu spoléhat na duo Tuukka Rask a Jaroslav Halák.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud