Ve stopách Krmenčíka. 5 ligových útočníků, kteří pokukují po reprezentaci

Góly, góly a zase góly. To je to, co chybí české fotbalové reprezentaci. V úvodních třech kvalifikačních zápasech o postup na mistrovství světa vyšla střelecky naprázdno a zvedla se až v existenční bitvě s Norskem. V té konečně udeřil i někdo z útočníků.

Bez názvu.jpg

Po generálce s Arménií se zdálo, že český tým by nemusel mít se střílením branek větší problémy. Nastal ale pravý opak. Gólové prokletí prolomil až proti Norsku debutant Michael Krmenčík, který se dostal do národního týmu z plzeňské Viktorky. Jednou, třeba už na jaře, by ho mohlo následovat dalších pět ligových útočníků. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Michal Škoda (Brno)

Michal Škoda 2.jpg

Jeden z objevů podzimu. Michal Škoda nastřílel v 16 zápasech deset branek a společně s Davidem Lafatou je nejlepším střelcem soutěže. Trenér Jarolím o něm už uvažoval, dosud ho ale nepovolal. Pokud si však brněnský forvard udrží střeleckou fazonu i na jaře, brzy by se mohl dočkat premiérové pozvánky. Bylo by zajímavé sledovat, jak by si počínal po boku bratra Milana.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Jan Chramosta (Mladá Boleslav)

Jan Chramosta MB.jpg

Kariéra Jana Chramosty se vyvíjí jako na houpačce. Několikrát už se vážně uvažovalo o jeho zařazení do reprezentace, pokaždé ho ale vyřadilo zranění nebo výpadek formy. Ten ho potkal i v letošní sezoně.

Šestadvacetiletý forvard z Mladé Boleslavi sice odstartoval hattrickem do sítě Liberce, v dalších čtyřech zápasech se ale neprosadil. V průběhu podzimu ho pak potkala dokonce ještě delší, pětizápasová, série bez vstřelené branky. Přesto se s osmi góly řadí k nejlepším ligovým střelcům. Jeho výhodou je, že ho dobře zná trenér Jarolím.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Matěj Pulkrab (Sparta)

Matěj Pulkrab Sparta 2.jpg

Jeho čas přijde, vždyť mu bude v květnu teprve dvacet let. Nikde ale není psáno, že si ho Jarolím nemůže otestovat už dříve. Matěj Pulkrab nabízí zajímavý potenciál, v lize odehrál teprve 18 zápasů, přesto má na kontě už osm branek. Čtyři z nich vstřelil mladý sparťanský útočník na podzim – stačilo mu k tomu jen 420 minut na hřišti. Je zkrátka vidět, že má ohromný čich na góly, což reprezentace potřebuje jako sůl.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Lukáš Juliš (Sparta)

Lukáš Juliš Krasnodar.jpg

Dvaadvacetiletý útočník byl jedním z objevů loňské sezony a výrazně zaujal i na půdě Evropské ligy. Čekalo se, že ve Spartě nahradí Davida Lafatu, jeho kvalit ale zatím nedosáhl.

Na podzim byly jeho výkony mírným zklamáním, často však musel hrát zkraje zálohy a nemohl prodat svůj střelecký instinkt. Aktuálně patří do kádru české jednadvacítky, šanci mu však dříve či později dá i Jarolím.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Tomáš Malinský (Hradec Králové)

Tomáš Malinský.jpg

Jarolím na podzim neměl moc prostoru, přesto vyzkoušel velké množství hráčů. V souvislosti s reprezentací padlo také jméno Tomáše Malinského z Hradce Králové.

Pětadvacetiletý útočník prožil dobrý podzim, který okořenil čtyřmi góly. Tři z nich vstřelil v posledních čtyřech kolech a znovu se dostal na radar reprezentačního trenéra. Vydá se ve stopách Petra Mareše, který začal podzim v Hradci Králové a přes Mladou Boleslav se dostal až do národního týmu?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud