Ve stopách Krejčího. Tři Češi, kteří jsou nejblíž metě 200 vstřelených gólů v NHL

David Krejčí dnes v noci vstřelil svůj 200. gól v základní části NHL a navázal tak na Jakuba Voráčka, který na tuto metu dosáhl v listopadu. Kdo další je může následovat?

David Pastrňák Hertl.jpg

Dát v NHL 200 branek, to už něco znamená. Víte, kteří další Češi jsou této metě nejblíže? To se dozvíte v následujících kapitolách.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 2 / 4

David Pastrňák – aktuálně 157 gólů

David Pastrňák 19 3.jpg

Nejblíž je metě 200 vstřelených gólů v NHL David Pastrňák. U třiadvacetiletého útočníka Bostonu však není otázkou, zda hranici pokoří, ale kdy se mu to povede. Letos má na kontě už 25 branek a je nejlepším kanonýrem celé NHL.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Michael Frolík - aktuálně 154 gólů

Michael Frolík 19.jpg

O tři góly méně než Pastrňák má na kontě Michael Frolík. Ovšem jestli magickou dvoustovku překoná, to je otázkou. Hned ve své premiérové sezoně 2008/09 sice dal 21 branek, stejně jako o rok později, ale tuto metu už nikdy nepřekonal. Letos se navíc jednatřicetiletý útočník Calgary trefil jen jednou.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Tomáš Hertl – aktuálně 126 branek

Tomáš Hertl PO 2019.jpg

Stejně jako Pastrňák, tak i Tomáš Hertl by měl v průběhu dalších let hravě překonat metu 200 branek v NHL. Své střelecké maximum si šestadvacetiletý útočník San Jose stanovil loni, kdy si do statistik připsal 35 branek. Letos se zatím trefil desetkrát.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud