Ve stopách Krejčího. 3 čeští útočníci, kteří atakují hranici 500 bodů v NHL

David Krejčí se stal dalším českým hráčem, který pokořil magickou hranici 500 kanadských bodů získaných v základní části v NHL. Ale počkejme si, brzy by ho mohli napodobit další krajané.

Ponechme teď stranou Jaromíra Jágra, který je druhým nejproduktivnějším hráčem celé NHL. Více než tisíc kanadských bodů má na kontě taky Patrik Eliáš, přes pětistovku se přehoupli například Tomáš Plekanec, Radim Vrbata či Aleš Hemský. Další tři aktivní útočníci jsou této metě docela blízko. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Jiří Hudler – 424 bodů

Jiří Hudler Dallas.jpg

Vítěz Stanley Cupu z roku 2008 se stal osmým nejproduktivnějším hráčem předminulého ročníku. Jenže uplynulá sezona mu nevyšla, byl vyměněn z Calgary na Floridu, a letos patří Dallasu. Vinou zdravotních problémů zvládl odehrát jen 22 duelů, v nichž posbíral sedm (2+5) kanadských bodů. Aktuálně je na čísle 422. Pokoří pětistovku? Bude to mít náramně složité.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Milan Michálek – 446 bodů

Milan Michálek Toronto.jpg

Milan Michálek, kterému vyšel zářijový Světový pohár, dal v letošní sezoně jeden gól a přidal jednu asistenci. Více toho ale nestihl, Toronto ho totiž poslalo na farmu, z níž se zpět do NHL dosud nevrátil.

Je otázkou, zda si v nejlepší lize světa ještě zahraje, po sezoně mu však končí smlouva a třeba ještě někde dostane šanci ukázat, co v něm je. V týmech Maple Leafs, Ottawy a San Jose odehrál v základní části 747 zápasů, v nichž dal 208 branek a přidal 238 asistencí.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Jakub Voráček – 472 bodů

Jakub Voráček Phil 3.jpg

Zatímco Hudler s Michálkem budou o hranici 500 kanadských bodů usilovat možná marně, Jakub Voráček ji má na dosah. Možná ji pokoří už letos, vždyť v aktuálním ročníku dal 14 branek, přidal 31 asistencí a je sedmnáctým nejproduktivnějším hokejistou celé NHL.

Sedmadvacetileté hvězdě Philadelphie, která je jedním z nejlépe placených hráčů soutěže, chybí už jen 28 bodů, aby pokořil pětistovku. Zvládne to ještě do konce této sezony?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud