Ve stopách Krále. 4 mladé klenoty, které se ukrývají na teplických Stínadlech

Ještě na podzim patřil k pilířům teplické sestavy. V zimě ho ale koupila Slavia, kde se Alex Král ihned zařadil mezi opory. Začal nastupovat v Evropské lize a dostal se i do reprezentace. Kdo další ze Stínadel se vydá v jeho stopách?

Královi je teprve dvacet let, přesto má na kontě už 49 ligových zápasů, ve kterých dal jeden gól a přidal tři nahrávky. Teplická Stínadla však ukrývají i další klenoty. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 5

Matěj Radosta (17 let, záložník)

Untitled 1.jpg

Nejmladším hráčem, který zasáhl do letošní ligové sezony, je Adam Hložek ze Sparty. Druhý nejmladší je Matěj Radosta, jenž v soutěži debutoval na začátku března v zápase v Jablonci. V den zápasu mu bylo 17 let, devět měsíců a 26 dnů. Další start šikovný záložník, který hraje za reprezentační osmnáctku, přidal v posledním vítězném utkání proti Slovácku. Kdo ví, kam se jednou ze Stínadel dostane.

 

Pokračování 3 / 5

Patrik Žitný (20 let, záložník)

Patrik Žitný.jpg

V lize debutoval už loni. V uplynulém ročníku zasáhl do deseti zápasů, ve kterých dal čtyři branky. Letos už nastupuje převážně v základní sestavě a patří k důležitým článkům teplické zálohy. Ve 23 startech dvacetiletý talent vstřelil dva góly a přidal dvě nahrávky.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 5

Daniel Trubač (21 let, záložník)

Daniel Trubač Teplice.jpg

V roce 2017 ho z Hradce Králové koupila Slavia, Daniel Trubač se ale do sešívaného kádru neprosadil. Už loňskou sezonu proto strávil na hostování v Teplicích, které ho v zimě získaly z Edenu natrvalo. Jednadvacetiletý záložník se zabydlel v základní sestavě, letos si zatím připsal 19 startů, dal jeden gól a přidal nahrávku.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 5

Jan Kuchta (22 let, útočník)

Jan Kuchta Teplice Ondřej Bičiště  MAFRA  Profimedia.jpg

Teplickou útočnou jedničkou byl dlouho David Vaněček. Ten už je ale ve Skotsku a stále více se začíná prosazovat Jan Kuchta. Dvaadvacetiletý útočník, jenž si ligový debut odbyl už v sezoně 2015/16 ve Slavii, se přes Bohemians a Slovácko dostal do Teplic, ve kterých si letos připsal pět startů. Během 316 minut na hřišti stihl dát i dvě branky.

Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud