Ve stopách Hyky či Rutty? 3 Češi, kteří si na mistrovství světa řekli o angažmá v NHL

Hokejový šampionát každý rok „objeví“ nové hvězdy, které po turnaji zamíří do Kontinentální hokejové ligy či rovnou do NHL. Tam se po loňském mistrovství světa vydali Tomáš Hyka či Jan Rutta. Bude je letos někdo následovat?

Bez názvu1.jpg

Český tým byl na světovém šampionátu plný mladých a talentovaných hráčů. Filip Chytil už se dokázal prosadit v zámoří a několik zápasů odehrál v dresu New Yorku Rangers, NHL okusil také Martin Nečas, do které by měl brzy nakouknout i Filip Hronek. A zajímavé vyhlídky před sebou mají i tři české objevy z letošního šampionátu. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Dominik Kubalík

Dominik Kubalík MS Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Dvakrát v řadě se stal nejlepším extraligovým střelcem, účast na šampionátu mu přesto unikala. Letos si však vybojoval pozvánku na olympiádu, v Jižní Koreji dal dva góly, a odletěl i do Dánska. Na turnaji se blýskl třemi trefami, přidal pět nahrávek a stal se nejproduktivnějším hráčem českého týmu.

Loni se dohodl s Ufou, KHL ale nakonec neokusil a sezonu začal v Plzni. Ve dvaceti zápasech dal 16 branek a následně se vydal do švýcarského celku Ambri – Piotta.  V základní části posbíral 27 bodů, dalších sedm jich přidal v play-off a dokázal, že je na mezinárodní hokej připraven.

Bude pokračovat ve Švýcarsku, nebo dostane lukrativnější nabídku? Už několikrát se spekulovalo o jeho přesunu do zámoří. V roce 2013 ho draftovalo Los Angeles, dvaadvacetiletý útočník si ale v NHL dosud nezahrál.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 3 / 4

Michal Moravčík

Michal Moravčík ČR Michal Beránek  CNC  Profimedia.jpg

Ještě v uplynulé sezoně nastoupil k pár zápasům za Klatovy, letos už měl ale pevné místo v plzeňské sestavě a odehrál parádní ročník. V základní části posbíral 17 bodů, sedm jich přidal v play-off, odbyl si reprezentační premiéru a zahrál si na mistrovství světa. V Kodani dal gól, připsal si dvě nahrávky a jeho role zápas od zápasu rostla. Není divu, že o něj projevily zájem kluby z NHL.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Pokračování 4 / 4

David Sklenička

David Sklenička.jpg

Podobný příběh jako Moravčík. Taky David Sklenička, jenž v reprezentaci debutoval už před rokem, zažil premiérový start na mistrovství světa. Do Kodaně ho vynesly skvělé výkony v plzeňském dresu a rostoucí formu potvrdil i v Dánsku.

Dostával hodně prostoru, jeho výkony gradovaly, připsal si dvě nahrávky a upoutal pozornost zámořských klubů. Okolo jednadvacetiletého beka však krouží také týmy z KHL.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud