Ve stopách Čecha. 3 mladí brankáři, kteří působí v elitních anglických klubech

Petr Čech po sezoně ukončí kariéru a opustí Premier League. V nejlepší fotbalové lize světa by však už za pár let mohl mít nové nástupce.

Z Čecha se v Anglii stala legenda. S Chelsea několikrát vyhrál Premier League, ovládl Ligu mistrů či Evropskou ligu a od roku 2015 působí v Arsenalu. V elitních anglických klubech si však o svou šanci říkají i další tři čeští talentovaní gólmani. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 4

Ondřej Mastný (16 let, Manchester United)

ManchesterLogo.jpg

Z dorostu Jihlavy až do Manchesteru United? Pro většinu brankářů jen sen, Ondřej Mastný ho však přetavil ve skutečnost. Nejprve zaujal na kempu, přesvědčil skauty Red Devils a v létě s Manchesterem podepsal tříletou smlouvu. Rodák z Třebíče je součástí týmu do 18 let. Jak daleko to v hierarchii klubu dotáhne?

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 4

Vítězslav Jaroš (17 let, Liverpool)

Vítězslav Jaroš.jpg

Brankářskou jedničkou Liverpoolu je Alisson Becker, dvojkou Simon Mignolet. A právě po jejich boku se objevil i sedmnáctiletý Vítězslav Jaroš. Ten před rokem a půl zamířil ze Slavie na Andfield Road a stal se součástí mládežnického týmu, který v té době vedl Steven Gerrard.

Ten už v Liverpoolu sice není, ovšem Jaroš, jenž s klubem podepsal smlouvu na tři roky, sbírá další zkušenosti a nedávno si navíc zatrénoval s týmem, který je aktuálně v čele Premier League.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 4

Matěj Kovář (18 let, Manchester United)

Matěj Kovář.jpg

K hodně zajímavé kariéře má našlápnuto i Matěj Kovář. Osmnáctiletý mladík před rokem opustil Slovácko a podepsal smlouvu na dva a půl roku s Manchesterem United. Opora mládežnické reprezentace obstála. Z Kováře se stala jednička juniorského týmu United a během podzimu dokonce trénoval s prvním týmem Red Devils, kam ho vytáhl José Mourinho. Představí se jednou i na slavném Old Trafford?

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud