Ve stínu velkých hvězd. 5 „bezejmenných“ hráčů, kteří dovedli Kometu k titulu

Kdo dovedl Kometu k titulu? Famózní Marek Čiliak, zkušený Ondřej Němec, úžasný Martin Erat, produktivní Marek Kvapil či nezastavitelný Jakub Krejčík. Tento seznam by na vás vychrlil každý. Ale nebylo to jen o nich.

Bez názvu1.jpg

Brno bylo od začátku sezony pasováno na favorita soutěže. Kabina byla plná hvězd, rozpočet odpovídal mistrovským ambicím a Kometa toužila dostat se na vrchol. Největší zásluhu na tom mají Erat a spol., v Brně ale šlapal tým jako celek. Nesmírně důležitou práci odvedli i další, „neznámí“ borci. Jejich jména najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Tomáš Bartejs

Tomáš Bartejs.jpg

Čtyřiadvacetiletý obránce strávil několik minulých let v Chomutově. Převážnou část letošní sezony působil v Třebíči, pak na něj ale ukázala Kometa a začaly se dít věci. Od Tomáše Bartejse nikdo moc nečekal, jeho přínos byl však velmi výrazný. Během třiceti zápasů (16 v základní části a 14 v play-off) sice nezaznamenal žádný kanadský bod, stal se však veledůležitým článkem na cestě za titulem. „Zapojil se famózně,“ uznal šéf a trenér klubu Libor Zábranský.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 6

Marcel Haščák

Marcel Haščák.jpg

Třicetiletý slovenský útočník se objevil v extralize před minulou sezonu, ročník strávil v Karlových Varech, žádná sláva to ale nebyla. Přesto si ho vytáhla Kometa a dvojnásobný reprezentant si v základní části připsal solidních 24 (11+13) kanadských bodů. Ještě větší jízda to byla v play-off, Haščák dal čtyři branky, přidal šest nahrávek a společně s Kvapilem byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 4 / 6

Alexandre Mallet

Alexandre Mallet Kometa.jpg

V Pardubicích čtyřiadvacetiletý kanadský útočník moc prostoru nedostával, závěrečných osm zápasů základní části tak odehrál v Kometě Brno, které výraznou měrou pomohl k titulu.

Ve vyřazovací fázi patřil k nejnebezpečnějším forvardům týmu, důležitou brankou skolil Spartu a připsal si celkově sedm kanadských bodů za čtyři góly a tři nahrávky.

Na jihu Moravy s ním byli nadmíru spokojeni. „Je sebevědomý, dravý a překvapil mě svou skromností navenek. Divím se, že v Pardubicích nedostával tolik prostoru. Podepsal zde smlouvu na dva roky,“ uvedl Zábranský.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 6

Vojtěch Němec

Vojtěch Němec Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V Brně opěvovali Ondřeje Němce, který přidal do sbírky druhý extraligový titul, parádní sezonu má za sebou ale také nositel stejného příjmení - útočník Vojtěch. Jednatřicetiletý forvard, který dříve působil v Liberci, přišel do Brna v roce 2011 ze Slavie a jeho role v týmu rok co rok rostla. Loni udělal 41 kanadských bodů, přesto byl stále ve stínu zvučnějších jmen.

Letos byl však znovu velmi důležitým článkem týmu, v základní části posbíral 27 bodů za 11 branek a 16 asistencí a náramně mu vyšlo i play-off. S pěti góly byl nejlepším střelcem týmu, navrch přidal ještě tři nahrávky.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 6 / 6

Hynek Zohorna

Hynek Zohorna Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

V Brně odehrál šestou sezonu, stal se stabilním hráčem týmu, v základní části se ale vždy pohyboval jen lehce nad desetibodovou hranicí a v kabině byly vždy výraznější hvězdy.

To se nezměnilo ani letos, šestadvacetiletý forvard dal v základní části devět gólů a přidal pět nahrávek, v play-off ale vystoupil ze svého stínu a stal se tahounem Komety. Rozhodl o postupu přes Hradec Králové, „udělal“ osm kanadských bodů a ve vyřazovacích bojích se zařadil po bok nejvýraznějších person mančaftu.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud