Ve stínu posil Sparty či Slavie. 5 dalších zajímavých cizinců, kteří v zimě přišli do české ligy

Sparta byla na přestupovém trhu aktivní a získala hned čtyři cizince. Výraznou zahraniční posilu přivedla i Slavia. Činily se však i další týmy.

Do Sparty přišli Awer Mabil či Kaan Kairinen, dres Slavie od zimy nosí stoper Igoh Ogbu, za Plzeň zase hraje Rafiu Durosinmi. Ovšem také další ligové kluby získaly zajímavé cizince. Jména pěti z nich najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 6

Seung-bin Kim (Jižní Korea, Slovácko)

Seung Dukla Vlastimil Vacek  Právo  Profimedia.jpg

Dvaadvacetiletý korejský fotbalista hrál poslední tři roky za pražskou Duklu, za kterou odehrál 58 zápasů a dal v nich devět branek. V zimě se však posunul dál a díky šanci Slovácka se poprvé představí mezi elitou. „Jedná se o moderního ofenzivního záložníka, který vysokou produktivitu doplňuje rychlostí a skvělým fotbalovým myšlením,“ řekl o něm pro klubový web Slovácka hráčův agent Viktor Kolář.

Foto: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Pokračování 3 / 6

Eneo Bitri (Albánie, Baník)

Baník v zimě téměř neposiloval, pár dnů před začátkem ligy ale jeden zajímavý transfer přeci jen udělal. Do Ostravy přišel šestadvacetiletý stoper a trojnásobný albánský reprezentant Eneo Bitri, který je prvním Albáncem v historii slezského celku. „Stopera jsme měli v hledáčku nějaký čas. A z hráčů, které jsme měli vytypovány, pro něj převážilo, že umí rozehrát, na svou výšku je poměrně pohyblivý a je výborný ve vzdušných soubojích. Ať v defenzivních nebo ofenzivních, dokáže dát gól,“ řekl na jeho adresu šéf sportovního úseku Baníku Luděk Mikloško.

Pokračování 4 / 6

Victor Olatunji (Nigérie, Liberec)

Victor Olatunji.jpg

Z Liberce v zimě odešel devítigólový Mick van Buren, jenž se vrátil do Slavie. Slovan za něj ale našel náhradu, kterou by se měl stát Victor Olatunji. Třiadvacetiletý nigerijský forvard dorazil na hostování s opcí z kyperského celku AEK Larnaka. Na podzim naskočil do 20 soutěžních zápasů, ve kterých dal dva góly, zasáhl i do skupinové fáze Evropské ligy a kvalifikace Ligy mistrů. Jak poté řekl liberecký kouč Luboš Kozel, Slovan o hráče stál už v létě.

Foto: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Quadri Adediran (Nigérie, České Budějovice)

Quadri Adediran Dukla Petr Hloušek  Právo  Profimedia.jpg

Dynamo je jedním z týmů, které na podzim čeká nejspíš boj o záchranu. V Českých Budějovicích si dobře pamatují, do jaké formy se u nich dostal Nigerijec Fortune Bassey, a teď všichni věří, že se v jeho stopách vydá dvaadvacetiletý útočník (opět z Nigérie) Quadri Adediran, jenž dorazil z Dukly. „Je to mladý kluk a velký talent, rychlostně a silově velmi dobře vybavený. Věřím, že nám přinese spoustu gólů. Známe ho z Dukly, se kterou proti nám v Příbrami nastoupil. Je to nepříjemný a dravý útočník,“ prohlásil o něm kouč jihočeského týmu Tomáš Zápotočný.

Foto: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Pokračování 6 / 6

Filip Balaj (Slovensko, Zlín)

Filip Balaj.jpg

Zlín je po podzimu v tabulce předposlední. Vedení klubu proto přivedlo kouče Pavla Vrbu a taky dvě posily do útoku. Tou první se stal útočník Libor Kozák, druhou pak další Slovák Filip Balaj, jenž dorazil na hostování z polské Cracovie Krakov. Pětadvacetiletý forvard, který prošel mládežnickými reprezentačními výběry Slovenska, toho na podzim moc neodehrál, určitě je v něm ale zajímavý potenciál. Ve Zlíně bude hrát s číslem 45, které v Manchesteru City nosil jeho vzor Mario Balotelli.

Foto: Profimedia.cz

Doporučujeme

Články odjinud