Ve stínu Krmenčíka. 7 útočníků, kteří „stíhají“ elitního ligového kanonýra

Tabulce vládne Plzeň a kanonýrům Michael Krmenčík. Rozjetý útočník Viktorky rychle vyléčil zranění, v závěrečném podzimním kole dal dva góly Jablonci a aktuálně má na kontě už jedenáct přesných zásahů. O tři více než jeho nejbližší pronásledovatel…

Bez názvu.jpg

Dlouhá léta jsme bývali zvyklí, že tabulce kanonýrů vládl David Lafata. Loni se o prvenství dělil s Milanem Škodou, letos se však oba dívají Krmenčíkovi na záda. Kdo stíhá plzeňského šutéra? Kteří hráči ho ještě mohou ohrozit? Jména sedmi nejbližších pronásledovatelů najdete v následujících kapitolách.

Pokračování 2 / 8

Golgol Mebrahtu (Mladá Boleslav) – 6 gólů

Golgol Mebrahtu 3.jpg

Jedenáct zápasů a šest branek. Takovou bilanci má Golgol Mebrahtu, který se prosadil ve čtyřech duelech po sobě. Gól dal Jablonci, Teplicím a Jihlavě, proti Zlínu se dokonce blýskl hattrickem, od dvanáctého kola ale střelecky mlčí. V uplynulé sezoně dal osm branek, na jakou metu se dostane letos?

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 3 / 8

Josef Šural (Sparta) – 6 gólů

Josef Šural Michal Beránek CNC Profimedia.jpg

Na první šanci v základní sestavě čekal do čtvrtého kola. Premiérový gól v sezoně dal až v utkání jedenáctého kola v Jablonci, proti kterému se blýskl hattrickem. Poté se trefil v zápasech s Ostravou a Zlínem a udržel si místo v základní sestavě. S podzimem se rozloučil trefou do sítě Mladé Boleslavi.

Foto: Michal Beránek / CNC / Profimedia

 

Pokračování 4 / 8

Jan Holenda (Dukla) – 6 gólů

Jan Holenda Dukla.jpg

Zkušený útočník, jenž působil ve Spartě či Plzni, má za sebou první rok v Dukle. Na jaře se trefil šestkrát a stejný počet branek nasázel i na podzim. Nejvíc mu vyšel zápas s Ostravou, který sám rozhodl dvěma trefami. Naposledy skóroval v 15. kole proti Mladé Boleslavi.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 5 / 8

Milan Baroš (Baník) – 6 gólů

Milan Baroš Baník 2  Alexandr Satinský MAFRA Profimedia.jpg

Bývalý reprezentační kanonýr a nejlepší střelec EURA 2004 se před sezonou vrátil do Baníku uzavřít kariéru. Prožil však krušnější podzim, než čekal.  Ostrava totiž tápe a je na předposledním místě v tabulce. Barošovi to však pálí a letos dal už šest branek. Naposledy rozhodl brankou z ofsajdu derby s Karvinou.

Foto: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 6 / 8

David Vaněček (Teplice) – 7 gólů

David Vaněček Teplice 2.jpg

Šestadvacetiletý útočník je společně s Martinem Fillem nejlepším hráčem Teplic. Díky sedmi vstřeleným gólům je i elitním kanonýrem týmu. David Vaněček prožil dva dvougólové zápasy (proti Dukle a Slovácku), trefil se i v soubojích s Baníkem, Libercem a Karvinou, poslední tři podzimní duely ale vyšel střelecky naprázdno.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 7 / 8

Milan Škoda (Slavia) – 7 gólů

Milan Škoda 3.jpg

Loni byl společně s Davidem Laaftou nejlepším střelcem soutěže. Letos se však slávistický útočník rozjížděl pomaleji a první gól dal až v šestém kole Olomouci. Závěr podzimu mu ale vyšel, v posledních pěti zápasech dal pět branek a aktuálně je třetím nejlepším střelcem HET ligy.

Foto: Profimedia.cz

 

Pokračování 8 / 8

Stanislav Tecl (Jablonec) – 8 gólů

Stanislav Tecl Jablonec  Pavel Mazáč CNC Profimedia.jpg

Aktuálně nejbližší Krmenčíkův pronásledovatel. V posledním podzimním kole spolu svedli přímý souboj, avšak zatímco plzeňský útočník udeřil dvakrát, Stanislav Tecl zůstal na čísle osm. Náramně mu vyšla první polovina podzimu a po sedmém kole měl na kontě už pět branek. Pak se trefil ještě třikrát.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud