Ve stínu Čiliaka a spol. Toto jsou čtyři brankářské dvojky extraligových semifinalistů

Jejich výkony budou v extraligovém semifinále klíčové. Brankáři si zkrátka slabší chvilku vybrat nemohou. Ovšem pokud jim zápas nevyjde, tak je třeba, aby je jejich náhradníci dokonale zastoupili.

Pokud chce nějaký tým pomýšlet na úspěch, tak je potřeba, aby měl špičkového gólmana. Stejně tak je ale důležité mít v kádru silnou brankářskou dvojku. Kdo tuto roli plní u extraligových semifinalistů? Podívejte se na následující kapitoly.

Pokračování 2 / 5

Pavel Kantor (Oceláři Třinec)

Pavel Kantor Třinec Stanislav Heloňa  MAFRA  Profimedia'.jpg

Brankářskou dvojici Ocelářů dlouho tvořili Šimon Hrubec s Peterem Hamerlíkem. První z nich je stále jedničkou, Hamerlík však část letošní sezony strávil v Pardubicích a do slezského klubu zamířil Pavel Kantor.

Sedmadvacetiletý gólman už dříve působil v Českých Budějovicích, Vítkovicích, Litvínově či Mladé Boleslavi, odkud ho v průběhu letošního ročníku přivedl Třinec. Za ten v základní části odchytal šest zápasů.

Foto: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 3 / 5

Dmitrij Milčakov (Škoda Plzeň)

Dmitrij Milčakov Martin Polívka  MAFRA  Profimedia.jpg

Plzeňští před sezonou přivedli dva nové gólmany. Jedničkou se stal Dominik Frodl, kterému kryje záda zkušený Dmitrij Milčakov. Třiatřicetiletý běloruský brankář v základní části naskočil do jedenácti zápasů a vychytal v nich sedm výher. V play-off ho ale Frodl do brány nepustil.

Foto: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

 

Pokračování 4 / 5

Marek Schwarz (Bílí Tygři Liberec)

Marek Schwarz Will Pavel Mazáč  CNC  Profimedia.jpg

Uplynulé dva roky chytal za Znojmo, před sezonou se ale vrátil do Liberce. Třiatřicetiletý Marek Schwarz, jenž si za St. Louis zachytal i v NHL, však za Romanem Willem nedostává moc prostoru. V aktuálním ročníku zasáhl jen do šesti duelů a dalších 23 startů přidal v prvoligových Benátkách nad Jizerou.

Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

 

Pokračování 5 / 5

Karel Vejmelka (Kometa Brno)

Karel Vejmelka Čiliak Jaroslav Legner  CNC  Profimedia.jpg

Jednička pro boje v play-off je v Brně jasně daná. V závěru základní části se totiž do Komety vrátil Marek Čiliak, jenž chce tým dovést ke třetímu titulu v řadě. Záda mu přitom kryje Karel Vejmelka, který v základní části zasáhl do 31 zápasů a vychytal v nich 17 výher. Ve vyřazovacích bojích ale dvaadvacetiletý gólman na svou šanci čeká.

Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia

 

Doporučujeme

Články odjinud